tesa na targach Warsaw Pack

29/04/2024
tesa na targach Warsaw Pack

W dniach 23-25 kwietnia 2024r. w Warszawie odbyły się IX Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Nie mogło na nich zabraknąć również lidera w dziedzinie rozwiązań samoprzylepnych, czyli marki tesa.

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym regionie
środkowo - wschodniej Europy. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami. Wśród wystawców targów znaleźli się m.in. producenci maszyn pakujących i etykietujących, dostawcy materiałów opakowaniowych i folii, projektanci i producenci opakowań innowacyjnych, a także dystrybutorzy sprzętu do kontroli opakowań. W tej edycji wzięło udział blisko 400 firm z 29 krajów oraz ponad 19 tysięcy zwiedzających, co dodatkowo podkreśla skalę i znaczenie tego wydarzenia.

Na Targach Warsaw Pack tesa zaprezentowała szeroką gamę swoich taśm pakowych, które zostały wyprodukowane w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Firma podkreśla swoje zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonych opakowań poprzez:

  • Stałe pozyskiwanie surowców w bardziej odpowiedzialny sposób,
  • Korzystanie z materiałów pochodzenia biologicznego lub z recyklingu,
  • Produkcję klejów niezawierających rozpuszczalników,
  • Poprawę końcowego okresu użytkowania ich bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Obecni na miejscu eksperci tesy, chętnie doradzali zainteresowanym w kwestii wyboru bardziej zrównoważonych rozwiązań z szerokiego asortymentu firmy, które najlepiej odpowiadałby ich potrzebom.