Pełna moc w papierni Lessebo Paper

12/11/2020
Lessebo Paper

Papiernia Lessebo Paper zauważa rosnące zainteresowanie papierami przyjaznymi dla środowiska. Firma jest jednym z najstarszych producentów papieru w Szwecji i produkuje wysokiej jakości papiery graficzne. Pomimo niewielkiego spadku na rynku papieru w związku z pandemią COVID-19, maszyny firmy od kilku miesięcy pracują na pełnych obrotach. Nie będzie żadnych trudności z zaopatrzeniem. Firma przypisuje pozytywny rozwój również swojej strategii zrównoważonego rozwoju.

Lessebo Paper, produkująca papier od 1693 roku, informuje o stałym napływie zamówień pomimo COVID-19.

- Pandemia pozwoliła nam lepiej zrozumieć złożone powiązania między środowiskiem, naszymi systemami społecznymi i naszym zdrowiem. Zauważają to również nasi klienci - mówi Ebba Ingvarsson, kierownik ds. Komunikacji w Lessebo Paper. Klientami firmy są między innymi drukarnie, przetwórcy, projektanci i wydawcy książek oraz przemysł papierniczy i kartoniarski.

Ebba Ingvarsson, kierownik ds. Komunikacji w Lessebo Paper

 
Lessebo Paper dąży do opracowywania wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska papierów i tektur na rynki międzynarodowe. Firma koncentruje się na papierze graficznym: od makulatury, przez kolorowe, aż po tektury dla przemysłu opakowaniowego, Lessebo Paper oferuje najwyższej jakości produkty do różnorodnych zastosowań. Jednocześnie emisje z Lessebo Paper są o ponad 96% niższe niż u przeciętnego producenta papieru graficznego. Firma pozyskuje zasoby od lokalnych dostawców - strategia, która w znaczący sposób przyczynia się do niskiego poziomu emisji i upraw przyjaznych dla środowiska.

- Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. A dzięki naszej głęboko zakorzenionej pasji do produkcji przyjaznej dla środowiska, staliśmy się oczywistym wyborem zrównoważonego papieru graficznego. Nasza najnowsza wartość wynosząca 22 kg CO2 na tonę wyprodukowanego papieru jest symbolem naszej ciężkiej pracy i poczynionych inwestycji. Przeciętny europejski producent papieru graficznego emituje 616 kg CO2 na tonę wyprodukowanego papieru. Za pośrednictwem naszych lokalnych dostawców nasi klienci otrzymują nie tylko papier wyprodukowany przez Lessebo Paper, ale także papier wyprodukowany z z wyoskiej jakości drewna rosnącego w okolicy Lessebo - wyjaśnia Ingvarsson.

Tom Olander, jeden z właścicieli Lessebo Paper, pozytywnie ocenia obecną sytuację dotyczącą zamówień:
- Pandemia przyczyniła się do spadku rynku. Mimo to maszyny w Lessebo Paper już od kilku miesięcy pracują na pełnych obrotach ze względu na stały napływ zamówień. Oczywiście w ostatnich miesiącach skupialiśmy się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i ciągłości działania pracując zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi środkami ochronnymi. Jednak przy obecnej sytuacji w zakresie zamówień z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Źródło: Lessebo Paper