Program gwarancyjny 3M™ MCS™ obejmie serię Canon Colorado M, w tym biały atrament

08/08/2023
Program gwarancyjny 3M™ MCS™ obejmie serię Canon Colorado M, w tym biały atrament

Firma Canon ogłosiła, że 3M doceniło wyjątkową jakość serii Colorado M i zatwierdziło biały atrament UVgel 460 w ramach programu gwarancyjnego 3M™ MCS™, po jego udanym wprowadzeniu na początku tego roku. Program gwarancyjny 3M MCS zapewnia, że aplikacje drukowane na serii Colorado M w połączeniu z atramentami UVgel 460 i zatwierdzonymi nośnikami 3M osiągną najwyższe standardy jakości. Aplikacje objęte programem uwzględniają grafikę samochodową, oznakowanie, grafikę podłogową, a także przezroczystą folię i aplikacje wielowarstwowe, takie jak grafika okienna i wiele innych.

W połączeniu z różnymi nośnikami 3M, seria Colorado M i jej atramenty UVgel 460, w tym nowy biały atrament, musiały przejść serię testów przeprowadzonych zgodnie z rygorystycznymi warunkami oceny 3M, aby zakwalifikować się do zatwierdzenia. Uznawana za zaufany standard branżowy i reprezentująca najbardziej kompleksową, wszechstronną gwarancję na gotową grafikę, gwarancja 3M MCS zapewnia szeroką ochronę przez cały okres jej użytkowania, w tym zabezpieczenie przed blaknięciem, pękaniem, łuszczeniem, powstawaniem pęcherzy, odbarwieniami i wieloma innymi aspektami wydajności grafiki. W ten sposób gwarancja daje zarówno dostawcom usług druku, jak i ich klientom pewność, że ich obrazy będą działać zgodnie z oczekiwaniami przez zamierzony okres użytkowania wydrukowanej grafiki.

Seria Canon Colorado M została wprowadzona na rynek na początku tego roku i została zaprojektowana jako pojedyncza, w pełni modułowa linia produktowa którą można skonfigurować zgodnie z potrzebami dostawców grafiki i rozwijać wraz z ich działalnością, z łatwymi aktualizacjami. Skalowalna seria obejmuje dwa podstawowe modele (M3 i M5), które oferują wybór prędkości drukowania i opcję rozbudowy z jednego modelu do drugiego. Oba plotery można również łatwo rozbudować o biały atrament (M3W i M5W).

Seria Colorado to najbardziej wydajna rodzina 64-calowych drukarek Canon, wykorzystująca unikalną technologię UVgel. Łączy ona w sobie wszystkie najlepsze aspekty alternatywnych technologii atramentowych, takie jak gama kolorów i odporność na światło ekosolwentu, dopasowanie do użytku wewnątrz i na zewnątrz, ze względu na brak zapachu i krótki czas schnięcia związany z lateksem oraz wydajność i proces drukowania w niskiej temperaturze UV.

Włączenie białego atramentu UVgel do programu gwarancyjnego 3M MCS maksymalizuje zakres, w jakim klienci mogą korzystać z zalet wydajności UVgel w pełnym spektrum grafiki premium, w tym grafiki okiennej, etykiet, dekoracji wnętrz i wielu aplikacji wielowarstwowych.

Dzięki atramentom UVgel można tworzyć bezwonne, bardzo trwałe wydruki, w pełni certyfikowane do użytku w pomieszczeniach oraz do ekspozycji zewnętrznej. Klienci korzystają z zerowej emisji LZO, zerowej ilości niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza i niskiego średniego zużycia atramentu wynoszącego 5,9 ml/m2. Ponad 3000 ploterów UVgel zainstalowanych na całym świecie dowiodło już, że UVgel jest zrównoważoną, opłacalną i wysoce produktywną alternatywą dla technologii lateksowej i ekosolwentowej.

Woonsik Shim, Vice President, Graphics and Personal Auto Business, 3M Commercial Branding and Transportation Division, mówi:
- W 3M jesteśmy dumni z możliwości zapewnienia producentom grafiki najszerszego wyboru najlepszych rozwiązań w zakresie druku. Rozszerzenie gwarancji dzięki naszej współpracy z Canon i ich rosnącemu portfolio UVgel wzmacnia nasze zaangażowanie w jakość i sukces naszych klientów, co z kolei wzbudza zaufanie do drukowanych grafik.

Mathew Faulkner, EMEA Director, Marketing and Innovation, Wide Format Printing Group w Canon Europe, komentuje:
- Jesteśmy zaangażowani we współpracę z producentami grafiki wielkoformatowej, aby rozwijać ich produkcję i umożliwić im wykorzystanie nowych możliwości rozwoju. Dzięki nowej serii Colorado M, której rdzeniem jest technologia UVgel firmy Canon, pomagamy naszym klientom w osiągnięciu tego celu, zapewniając w pełni modułową linię produktową, która może bez wysiłku obsługiwać wysokowartościowe aplikacje z białym atramentem. Dzięki współpracy z kluczowymi partnerami, takimi jak 3M i zdobyciu wysoko cenionej gwarancji 3M MCS dla serii M, w tym białego atramentu, jesteśmy lepiej przygotowani niż kiedykolwiek, aby umożliwić dostawcom usług druku spełnienie najwyższych standardów jakości, osiągnięcie nieograniczonej kreatywności, poprawę wydajności i zwiększenie rentowności.

Colorado 1630, Colorado 1650, a także nowa seria Colorado M z zestawem atramentów UVgel 460, który zawiera biały atrament, są teraz zatwierdzone do programu gwarancyjnego 3M MCS.

Canon obserwuje szybki wzrost popularności rozwiązań Colorado i opatentowanej technologii UVgel, a w 2020 r. zainwestował w nową, najnowocześniejszą fabrykę atramentów w swojej siedzibie głównej w Venlo w Holandii, która jest obecnie w pełni operacyjna i stale zwiększa swoje moce produkcyjne, aby nadążyć za popytem.

Kategoria: