Pudełka z gdańskiej fabryki Swedbrand na targach w Paryżu

30/08/2021
Pudełka z gdańskiej fabryki Swedbrand na targach w Paryżu

Grupa SWEDBRAND zapowiedziała dziś swoją obecność na targach Luxe Pack w Paryżu, które odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 1 września w Carreau du Temple.

Podczas targów Grupa SWEDBRAND pokaże wybrane pudełka typu rigid box produkowane w swojej nowoczesnej, wysoce zautomatyzowanej fabryce w Gdańsku. Ten zakład wykorzystuje najnowszy sprzęt i materiały, aby wspierać cele zarówno Grupy SWEDBRAND, jak i współpracujących z nią marek w zakresie zrównoważonego rozwoju. Podczas targów Grupa SWEDBRAND zaprezentuje również zupełnie nowy typ hybrydowego pudełka wysokiej jakości, wykonanego z tektury falistej z dodatkowym laminatem papierowym. Pozwala to uzyskać surowiec, który powstaje przy znacznie niższych kosztach, nie wpływa na ogólną wysoką jakość pudełek, a jednocześnie może być przetwarzana w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych gdańskiej fabryki.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy zaprezentować ten nowy hybrydowy produkt na targach Luxe Pack w Paryżu – mówi Zaid Bunni, współzałożyciel i dyrektor firmy SWEDBRAND. - Dzięki naszej zautomatyzowanej fabryce w Gdańsku, w Polsce, jesteśmy w stanie eksperymentować z szeroką gamą typów i kombinacji substratów, by tworzyć innowacyjne nowe produkty, jak to opakowanie hybrydowe, pamiętając zawsze o kwestii zrównoważonego rozwoju.

Nowe hybrydowe pudełko z tektury falistej firmy SWEDBRAND nadaje się do obróbki mechanicznej i znacząco zmniejsza zarówno zużycie surowców, jak i koszty produkcji bez różnicy w postrzeganej jakości. Ponieważ tektura falista jest 2,5 razy lżejsza od zwykłej tektury, może być łatwo skompresowana, w przeciwieństwie do tektury szarej.

- Oznacza to, że nasze nowe hybrydowe pudełka wysokiej jakości charakteryzują się mniejszym oddziaływaniem na środowisko niż konwencjonalne pudełka wysokiej jakości”– dodaje Bunni. - Mniejsza masa jest równoznaczna z redukcją emisji CO2 podczas transportu pudełek, a możliwość ich skompresowania ułatwia również przetwarzanie po zakończeniu okresu użytkowania.

W ramach innych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju Grupa SWEDBRAND informuje, że fabryka w Gdańsku nie zużywa wody przemysłowej i stosuje bardziej przyjazne dla środowiska kleje niezwierzęce. Papier i tektura są pozyskiwane z europejskich zakładów przemysłowych i zawierają materiały pochodzące z recyklingu oraz miazgę drzewną z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zakład jest ogrzewany za pomocą bardziej wydajnego i przyjaznego dla środowiska gazu ziemnego, a liczne okna w dachu pomagają ograniczyć potrzebę korzystania ze sztucznego oświetlenia. Między innymi dzięki tym inicjatywom zakład firmy SWEDBRAND w Gdańsku zużywa stosunkowo niewielką ilość prądu, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę produkowanych pudełek.

Ponadto, co będzie można zobaczyć na targach Luxe Pack w Paryżu, eksperci firmy SWEDBRAND doskonale znają sposoby definiowania potrzeb klientów w zakresie ekonomicznych pudełek wysokiej jakości. Lokalizacja fabryki w Polsce sprawia, że transport gotowych pudełek do punktów w Europie jest nie tylko szybszy o kilka tygodni w porównaniu z czasem transportu z Azji, ale także tańszy, często nawet 10-krotnie. Eksperci firmy SWEDBRAND będą dostępni podczas targów, aby służyć doradztwem markom poszukującym innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązań w zakresie wysokiej jakości pudełek, które spełniają jednocześnie wymogi prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące redukcji śladu węglowego.