Stora Enso stawia na rozwój biomateriałów

08/12/2014
stora enso biomaterials

Stora Enso zamierza rozwijać swoją działalność biznesową poprzez prowadzenie badań nad nowymi biomateriałami. Dlatego już w drugim kwartale 2015 roku w Sztokholmie firma otworzy Centrum Innowacji.

Zadaniem centrum będzie zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstwa poprzez identyfikowanie nowych możliwości biznesowych na rynku materiałów odnawialnych i powiązanie ich z badaniami prowadzonymi w centrach biznesu i ośrodkach akademickich. Centrum będzie zatrudniać pracowników Stora Enso, którzy obecnie pracują w Szwecji, Finlandii i Niemczech. Początkowo zatrudniać będzie ok. 60 pracowników, a do końca 2015 roku zatrudnienie ma znaleźć około 75 osób.

- Jesteśmy przekonani, że nasz dostęp do biomasy, w połączeniu z naszym doświadczeniem w branży drzewnej na całym świecie, przyniesie w przyszłości korzyści dla naszych klientów w postaci innowacyjnych rozwiązań. Naszym celem jest stworzenie konkurencyjnej oferty dla klientów w wielu branżach i rynkach, co będzie stanowić również wartość dodaną do naszych bieżących strumieni celulozowych - powiedział Karl-Henrik Sundström, prezes Stora Enso.

- Ułatwimy kreatywne myślenia i współdziałanie przez konsolidację prac badawczo-rozwojowych i biznesu pod jednym dachem. Ponadto, ważne jest stworzenie ścisłego powiązania wiodących ośrodków innowacji i badań naukowych w tej dziedzinie - zarówno na poziomie nauki jak i biznesu - podsumował dr Antonio Batistini, szef Innowacji i Marketingu Strategicznego w Stora Enso Biomaterials.

Stora Enso Biomaterials jest dostawcą wielu gatunków masy celulozowej, aby sprostać wymaganiom różnych producentów papieru, płyt i bibuły. Oferta obejmuje również puch do zastosowań higienicznych oraz pulpę dla przemysłu tekstylnego. Misją Stora Enso Biomaterials jest znalezienie innowacyjnych sposobów, aby zmaksymalizować wartość ekstrakcji z drewna, a także innego rodzaju biomasy lignocelulozowej. Poprzez innowacje, celem jest rozwój i znajdowanie materiałów odnawialnych.

Kategoria: