V Kongres Przemysłu Opakowań już we wrześniu

24/07/2023
V Kongres Przemysłu Opakowań już we wrześniu

Najbliższa edycja Kongresu Przemysłu Opakowań, organizowana wspólnie przez Polską Izbę Opakowań oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP), odbędzie się w przeddzień targów Taropak, 26 września 2023 w Poznaniu. Tematem tegorocznego spotkania  będzie „Przemysł opakowaniowy wobec wyzwań rynku”. Proponujemy, aby na opakowalnictwo spojrzeć jako na branżę spełniającą rolę usługową w stosunku do wszystkich innych segmentów rynku, mającą zapewnić wszelkiego rodzaju pakowanym produktom odpowiednią trwałość, ich producentom efektywność, użytkownikom łatwość użycia i bezpieczeństwo, a środowisku ekologiczność.

Program pełen ekspertów

Na program merytoryczny Kongresu złożą się wystąpienia będące próbą odpowiedzi na pytania: w jakich kierunkach podąża branża opakowań oraz produkcja w sektorach dla których opakowania są przeznaczone, jakie są i będą w najbliższej przyszłości oczekiwania sektorów pakujących, jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat oraz jakie wyzwania i regulacje stoją przed opakowaniami przyszłości i ich producentami.

O wysokim poziomie tegorocznego Kongresu świadczy także grono instytucji i organizacji, które zdecydowały się na objęcie swoim patronatem tego wydarzenia. Wśród patronów Kongresu możemy wymienić m.in. Politechnikę Warszawską - Wydział Mechaniczny Technologiczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższą Szkołę Logistyki i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Patronat nad Kongresem objęły także organizacje, czasopisma i portale branżowe.

Prelegenci

Do przedstawienia prezentacji na tegorocznym Kongresie zaprosiliśmy wybitnych specjalistów i ekspertów w dziedzinie opakowalnictwa. Podczas obrad Kongresu wystąpią m.in. reprezentant WPO (World Packaging Organization), specjaliści od analizy rynku, regulacji prawnych, a także przedstawiciele sektorów pakujących oraz przemysłu odpowiadający za najnowsze rozwiązania i innowacje branży opakowań.

Kongres jako miejsce spotkań

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i zarezerwowania terminu w swoim kalendarzu. Kongres to nie tylko szansa na zdobycie cennej wiedzy, ale także okazja do spotkań i nawiązania licznych wartościowych kontaktów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy także  firmy, instytucje i organizacje związane z branżą opakowań do wsparcia tego wydarzenia w roli sponsora. Wsparcie Kongresu będzie doskonałym miejscem do zaprezentowania swojej firmy szerokiemu gronu odbiorców (specjalistów i kadry zarządzającej) branży opakowań oraz sektorów z opakowań korzystających. Dla Partnerów przygotowane zostały bogate i atrakcyjne pakiety sponsorskie.

kongres opakowań

Więcej o kongresie, a także szczegółowy program i sylwetki prelegentów zamieszczamy na stronie wydarzenia www.pakowanie.info/v-kongres-przemyslu-opakowan