ABB zmodernizowała maszynę papierniczą we francuskiej fabryce DS Smith

22/03/2024
ABB zmodernizowała maszynę papierniczą we francuskiej fabryce DS Smith
ABB zmodernizowała maszynę papierniczą w fabryce DS Smith we Francji, wykorzystując wielokrotnie nagradzane silniki IE5 SynRM - jest to pierwszy projekt w tym kraju, który został w pełni wyposażony w tę technologię. Zakład należy do DS Smith Packaging Contoire-Hamel, wiodącego dostawcy zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, produktów papierniczych i usług recyklingu.
 
Oprócz 24 silników IE5 SynRM, ABB dostarczyła multinapędy ACS 880, kontrolery i panele AC500-S Safety i AC 800M. Zarówno AC500, jak i AC 800M są połączone wspólnym protokołem Profinet, nowym standardem komunikacyjnym, oferującym prędkość transmisji danych 100 Mb/s, dostęp do wielu kontrolerów oraz redundancję aplikacji i sieci Ethernet.
 
Projekt został ukończony podczas planowanego zamknięcia fabryki, co oznaczało, że terminy były napięte. Pomyślna dostawa została połączona z dwuletnią umową serwisową, obejmującą części zamienne.
 
Silniki i napędy zwiększą efektywność energetyczną w papierni, jednocześnie obniżając poziom hałasu i wymagając mniej konserwacji niż konwencjonalne silniki indukcyjne. DS Smith planuje również wykorzystać tę technologię do zwiększenia prędkości maszyn i produkcji w zakładzie w Trois-Rivieres. Inne kluczowe zalety rozwiązania ABB obejmują zintegrowany system sterowania.
 
- Globalne portfolio rozwiązań ABB w zakresie efektywności energetycznej, w połączeniu z reputacją i doświadczeniem w branży celulozowo-papierniczej, sprawiło, że był to właściwy wybór dla tego projektu - powiedział Matthieu Chateau, dyrektor zakładu DS Smith Packaging Contoire-Hamel. - ABB była w stanie dostarczyć dedykowany i sprawdzony system do monitorowania maszyny papierniczej, spełniając jednocześnie nasze rygorystyczne terminy. Inwestycja ta, zgodna z naszą zrównoważoną strategią "Now & Next", przyczynia się do realizacji naszych celów redukcji emisji dwutlenku węgla o 46 procent do 2030 roku i osiągnięcia zerowej emisji netto w 2050 roku.
 
- Technologia silników ABB i standardy komunikacji sprawiają, że ten projekt jest pierwszym tego rodzaju w regionie - powiedział Alain Pitte, lokalny menedżer linii biznesowej dla celulozy i papieru w ABB. - Połączenie nowej gamy silników ABB IE5 SynRM i multinapędów ACS 880 zapewnia 20-40 procentową redukcję strat w porównaniu do poprzednich silników i prawie 100 procentową redukcję strat wirnika, przy zachowaniu tych samych rozmiarów i mocy wyjściowej, co konwencjonalny silnik indukcyjny. Wymiana istniejących modeli ma zatem sens ekonomiczny.
 
Rozwiązania opakowaniowe DS Smith obejmują pudełka do pakowania towarów FMCG, wykrojniki i tacki na owoce i warzywa - zaprojektowane w celu zastąpienia tworzyw sztucznych, pudełka e-commerce, ekspozytory, palety kartonowe i kreacje na zamówienie. Firma oferuje proces zamkniętego obiegu w ciągu 14 dni: od recyklingu do pakowania.
 
Technologia IE5 SynRM firmy ABB zdobyła Brązową Nagrodę za Innowacyjność 2022 od Francuskiego Stowarzyszenia Technicznego Przemysłu Papierniczego (ATIP) w grudniu 2022 roku.
 
ABB niedawno uruchomiła nową globalną inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, Real Progress, prezentującą moc technologii i wiedzy specjalistycznej w celu przyspieszenia zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności. Wzywa ona klientów, partnerów i dostawców do wykorzystania wiodącej technologii i istniejących obecnie rozwiązań w celu zwiększenia własnego wpływu w branżach przetwórczych. W przemyśle celulozowo-papierniczym ABB wspiera klientów w transformacji branży, pomagając zmniejszyć ilość odpadów i przyspieszyć w kierunku obiegu zamkniętego. Rozwiązania obejmują System Kontroli Jakości ABB (QCS), wdrożony w celu zapewnienia producentom papieru wglądu w formowany arkusz w celu zmniejszenia ilości odpadów i poprawy przerabialności. Automatyzacja w połączeniu z zaawansowaną kontrolą procesu (APC) może wspierać spójne operacje, lepszą produkcję, oszczędność energii i niższe koszty. Tymczasem nowoczesne napędy i silniki zapewniają niezawodne działanie, efektywność energetyczną i wydajność procesu.