Stora Enso nawiązała współpracę z firmą Radpak

23/02/2024
Stora Enso nawiązała współpracę z firmą Radpak
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Dotychczasowa działalność Stora Enso w obszarze Packaging Automation koncentrowała się w Göteborgu, gdzie posiada zakład produkcyjny. Obecnie będzie ona rozszerzona dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Radpak. Jej fabryka mieści się we Włocławku, a kooperacja ma wzmocnić strategię Stora Enso związaną ze zwiększeniem jej obecności na rynku rozwiązań automatyzujących produkcję, skierowanych do klientów z regionu Europy Środkowej i Północnej. Współpraca z Radpakiem ma też zapewnić lokalną obecność w kontekście działań serwisowych i usług aftermarket. Pozwoli ona obu partnerom wzbogacić ich portfoio. Jej zapisy przewidują, że w ofercie Stora Enso znajdą się zarówno rozwiązania do automatyzacji procesów pakowania na rynkach pierwotnym jak i wtórnym. 
 
- Jesteśmy zdeterminowani, by dostarczać najwyższej jakości produkty, umożliwiające wzrosty i rozwój naszych klientów z segmentów wykorzystujących różnego typu opakowania, w tym wykonane z tektury falistej – mówi Daniel Örengard, kierujący Packaging Automation. – Stora Enso jest postrzegana jako kompetentny premium partner z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji sprzętu, jego instalowania i wdrażania, zarządzania projektami oraz serwisu i działalności na rynku wtórnym. Działania te dotyczą rzecz jasna także segmentu opakowań z tektury falistej.
 

Packaging Automation w Stora Enso

Packaging Automation oferuje rozwiązania automatyzujące procesy pakowania, optymalizujące działania klientów Stora Enso w tym obszarze. Jego portfolio uwzględnia różne systemy – od pojedynczych maszyn do w pełni zintegrowanych linii pakujących. Jak podaje firma, dotychczas dział Packaging Automation dostarczył ponad 1000 maszyn do przedsiębiorstw z regionu Skandynawii. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie na rynku nowoczesnych rozwiązań automatyzujących procesy pakowania. 

W skład oferty Packaging Automation wchodzą różne maszyny pakujące, rozwiązania dedykowane opakowaniom z tektury falistej, zarządzanie projektami, serwis i sprzedaż na rynku wtórnym. Packaging Automation wchodzi w skład jednostki biznesowej BU Central & Northern Europe, a obecnie rozwija swoją działalność poza regionem Skandynawii. 

Fot.: Stora Enso