Andritz przejmuje włoskiego producenta maszyn

12/07/2018
andritz diatec

Międzynarodowa Grupa Technologiczna ANDRITZ nabyła 70% udziałów Diatec S.R.L., wiodącego producenta maszyn przetwórczych dla przemysłu higienicznego i opakowań spożywczych, z siedzibą w Collecorvino, w regionie Pescara we Włoszech. Pozostałe 30% pozostaje w rękach dwóch obecnych rodzin będących akcjonariuszami.

Diatec projektuje i produkuje szeroką gamę specjalistycznych maszyn i rozwiązań technologicznych, głównie do produkcji pieluch dla niemowląt i innych chłonnych środków higienicznych, ale także do pakowania żywności. Dzięki temu przejęciu firma ANDRITZ uzupełnia swoją ofertę produktów w branży włókniny i jest teraz w stanie zaoferować kompletny łańcuch dostaw i wartości, począwszy od surowca, poprzez webfoming, obróbkę wykańczającą, skończywszy na przetwarzaniu.

Firma Diatec została założona w 1992 roku i od tego czasu bardzo dobrze się rozwija, mając wiele międzynarodowych referencji i renomowanych klientów na całym świecie. Firma znana jest z ducha innowacyjności, oferując elastyczne i wyrafinowane rozwiązania dla sektora higienicznego.

Właściciele i menedżerowie Diatec, którzy będą nadal pracować w firmie, potwierdzają, że ANDRITZ jest najlepszym partnerem do wspierania długofalowego rozwoju firmy i - wraz z pracownikami i dostawcami - do tworzenia synergii, zaspokajającej potrzeby klientów.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym uzupełniającym przejęciem, które rozszerza nasz zasięg rynkowy, technologię przetwórstwa i asortyment produktów w sektorze włóknin - mówi Andreas Lukas, kierownik działu ANDRITZ Nonwoven.

- W firmie ANDRITZ znaleźliśmy naszego idealnego partnera, dla umocnienia naszej międzynarodowej pozycji rynkowej i cieszymy się na dalszy rozwój tej współpracy -komentuje Luigi Mancini, dyrektor generalny Diatec.