Andritz zmodernizuje linię DIP w Metsä Tissue

12/02/2018
andritz Metsä Tissue

Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ otrzymała zamówienie od Metsä Tissue na modernizację istniejącej linii DIP w zakładzie Metsä Tissue w Mänttä w Finlandii.

Nowa linia DIP ma zaopatrywać w surowiec wszystkie trzy maszyny do produkcji bibuły (tissue) w papierni Mänttä i będzie przetwarzać gatunki papieru z makulatury od średniej do wysokiej jakości, które będą wykorzystywane jako surowiec do produkcji różnych produktówz bibuły.

ANDRITZ zmodernizuje proces roztwarzania za pomocą nowego systemu mycia - obejmującego urządzenie FibreGuard Detrasher, bęben FibreWash i pompę oczyszczającą - w celu zwiększenia jakości masy celulozowej poprzez wczesne usunięcie niezintegrowanych materiałów odpadowych.

W trzyetapowym procesie przesiewania zgrubnego zostaną zainstalowane trzy nowe ekrany - ModułyScreen F i TC - z najnowszymi szczelinowymi koszami sitowymi i AhlCleaner RB, aby zapewnić skuteczne usuwanie gruboziarnistych zanieczyszczeń przy minimalnej utracie włókien.

ANDRITZ SpeedWasher oddzieli materiał nieorganiczny, taki jak wypełniacze i pigmenty powłokowe, od zawiesiny włókien, aby umożliwić niską zawartość popiołu na końcu linii. Prasa ślimakowa do pulpy firmy ANDRITZ zapewni dalsze odwadnianie masy papierniczej, aby nadawała się do późniejszego dyspergowania (rozpraszania).

Aby spełnić wysokie wymagania jakościowe niektórych produktów bibułowych, firma Metsä Tissue zdecydowała się na instalację jednostki flotacyjnej ANDRITZ SelectaFlot, która poprawi jasność i usunie cząsteczki atramentu przy niewielkiej utracie włókien i niskim zużyciu energii.

Firma ANDRITZ zapewni również podstawowe usługi inżynieryjne, demontaż istniejącego sprzętu, montaż, uruchomienie, rozruch oraz szkolenia w celu zminimalizowania okresu postoju.

Metsä Tissue jest częścią Metsä Group, jednej z największych grup przemysłu drzewnego na świecie. Zakład Mänttä zatrudnia około 400 pracowników i produkuje papier toaletowy, ręczniki, papierowe chusteczki higieniczne, przemysłowe zwoje oraz tłuszczoodporny papier do pieczenia i gotowania. Mänttä była pierwszą papiernią w Finlandii, która wykorzystywała włókno pochodzące z recyklingu do produkcji bibuły.