Branża tektury falistej i kartonów spotka się na CCE International 2025

11/09/2023
Branża tektury falistej i kartonów spotka się na CCE International 2025

W dniach 11-13 marca 2025 r. międzynarodowa branża tektury falistej i kartonów zgromadzi się w Monachijskim Centrum Targowym w Niemczech na 7. edycji CCE International, wiodącej w Europie wystawie poświęconej produkcji i przetwarzaniu tektury falistej, kartonu i papieru. Trzydniowy program uzupełniający, w tym popularne otwarte seminaria CCE i konferencja InPrint Munich, oferuje cenne dodatkowe punkty styku między dostawcami technologii, nabywcami i ich rynkami docelowymi. Targi CCE International odbędą się w tym samym czasie, co ICE Europe, wiodące na świecie targi, oferujące wiele możliwości biznesowych dla całej społeczności związanej z tekturą falistą, drukiem i przetwórstwem.

CCE International, zapowiadane jako najbardziej wyspecjalizowane targi produkcji tektury falistej i składanego kartonu, oferują unikalny rynek dla maszyn, materiałów, akcesoriów i usług na zamówienie, wykorzystywanych w produkcji i konwersji wysokiej jakości materiałów z tektury falistej i składanego kartonu dla szerokiego zakresu branż i zastosowań. Poprzednia kolokacja targów CCE International i ICE Europe w marcu 2023 r. przyciągnęła łącznie 6 944 branżowych gości z 78 krajów - wzrost liczby odwiedzających o 23% w porównaniu z rokiem 2022. Podczas obu targów 438 wystawców z 24 krajów zaprezentowało swoje produkty i usługi na powierzchni wystawienniczej netto wynoszącej ponad 11 300 metrów kwadratowych. 

Gwałtowny wzrost frekwencji w bezpośrednim następstwie niedawnej pandemii wskazuje na duże zainteresowanie inwestycjami w tym sektorze. Jest to zgodne z ostatnimi raportami rynkowymi sugerującymi znaczną ekspansję globalnego rynku tektury falistej i składanej w nadchodzących latach*, ze znacznym potencjałem wzrostu w zakresie ekologicznych rozwiązań opakowaniowych, wielopaków kartonowych, akcesoriów technologicznych, farmaceutyków, towarów luksusowych, dostaw żywności i pudełek subskrypcyjnych, a także spersonalizowanych i niestandardowych opakowań, dodatkowej funkcjonalności i systemów dopasowania do produktu. Jednocześnie branża stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony alternatywnych materiałów opakowaniowych, przygotowując się do wprowadzenia w całej Europie nowych przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR).

- Branże tektury falistej i składanego kartonu przekształciły się w wymagające sektory z wieloma możliwościami biznesowymi w rosnącej gamie branż i rynków - wyjaśnia Gerlinde Kasa, Event Manager Converting, Paper and Print Events, w imieniu organizatora targów RX. - Zrównoważony rozwój, wszechstronność, możliwość zadruku, funkcjonalność i doskonała ochrona podczas transportu stały się istotnymi aspektami opakowań, tworząc silną zachętę dla branży tektury falistej i składanego kartonu do inwestowania w coraz bardziej wydajne i skalowalne rozwiązania przetwórcze.

W tym dynamicznym cyklu dostosowywania technologii do wymagań regulacyjnych i rynkowych, CCE International jest pierwszym punktem kontaktowym dla branży. Jako wysoce wyspecjalizowany rynek, targi łączą dostawców technologii z nabywcami i użytkownikami z branży tektury falistej i kartonów składanych oraz opakowań, a także z różnych rynków, które obsługują, w tym żywności i napojów, transportu i logistyki, urządzeń elektrycznych i elektroniki, kosmetyków i farmaceutyków, mebli i wielu innych.

Wystawy obejmują cały łańcuch dostaw, w tym przygotowanie materiałów, klejenie, laminowanie, cięcie, składanie i drukowanie, a także powiązane procesy, takie jak usuwanie i belowanie odpadów, sterowanie maszynami i instalacjami, obsługa materiałów i magazynowanie.

- Uczestnicy targów CCE International mogą spodziewać się bogatej oferty skierowanej do szerokiego grona odbiorców. Przy ponad 70% odwiedzających zaangażowanych w zwiedzanie innowacyjnych stoisk wystawców, chętnych do odkrycia najnowocześniejszych osiągnięć branży, jest to zdecydowanie miejsce, w którym można zapoznać się z najnowszymi innowacjami technicznymi na rynku. Z niecierpliwością czekamy na targi w 2025 r. i na wszystkich, którzy wykorzystają wiele możliwości, jakie zapewniają - podsumowuje Kasa.

Nadchodzące targi CCE International zaprezentują rozszerzoną ofertę ukierunkowaną na druk, prezentując rozwiązania do zastosowań druku w procesie produkcji przemysłowej, w tym maszyny i komponenty drukarskie, atramenty, technologie, oprogramowanie i usługi konsultingowe, z silnym naciskiem na opakowania i etykiety. Integracja ekspertów w dziedzinie druku przemysłowego na targach oferuje wystawcom możliwość nawiązania strategicznej współpracy i partnerstwa w celu zaspokojenia ciągłego zapotrzebowania na kompleksowe rozwiązania. 

CCE International będzie również gospodarzem popularnej konferencji InPrint Munich, pełnej inspirujących prezentacji, paneli eksperckich i sesji poświęconych skutecznemu wdrażaniu nowych technologii druku w złożonych procesach produkcyjnych.

*Rynek opakowań z tektury i papieru w 2023 roku: prognozy wzrostu do 2031 roku. Raport opublikowany przez Express Wire 11 czerwca 2023 r.