Certyfikat kompostowalności przydomowej dla tektur Metsä Board

02/02/2024
Certyfikat kompostowalności przydomowej dla tektur Metsä Board

Metsä Board, należąca do Metsä Group, uzyskała certyfikat kompostowalności przydomowej dla wszystkich swoich białych kraftlinerów i tektur litych (z wyłączeniem gatunków powlekanych PE). Certyfikat wydany przez DIN CERTCO potwierdza zgodność z normą NF T 51-800.

- Wszystkie nasze tektury można poddać recyklingowi, co jest preferowanym rozwiązaniem, gdy opakowanie lub pojemnik na żywność spełni już swoje zadanie. Czasami jednak materiał opakowaniowy może zostać poplamiony przez żywność, a wtedy jego kompostowanie z bioodpadami będzie dobrym wyborem - mówi Helena Moring-Vepsäläinen, kierownik ds. bezpieczeństwa produktów w Metsä Board. - Nasze tektury posiadają certyfikat kompostowalności przemysłowej już od kilku lat, a kompostowalność przydomowa to kolejny krok, który z pewnością będzie mile przyjęty przez konsumentów.

Wszystkie tektury Metsä Board są wytwarzane z włókien pierwotnych i są bezpieczne w użyciu w przypadku wymagających zastosowań końcowych. Nasze tektury mają niską gramaturę, a ich produkcja odbywa się głównie w oparciu o energię niepochodzącą ze spalania paliw kopalnych, co ma wpływ na zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu wartości opakowań.

Fot.: Metsä Board