DS Smith zbuduje nowe fabryki opakowań

17/12/2017
ds smith inwestycje

Firma DS Smith, producent opakowań z tektury falistej, przedstawiła trzyletni program inwestycyjny mający na celu zwiększenie produkcji opakowań.  W związku z tym firma zamierza wybudować dwie nowe fabryki w Polsce i Hiszpanii  oraz dwie w USA.

Firma DS Smith opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. obrotowego (kończące się 31 października 2017 r.). W ostatnich sześciu miesiącach firma osiągnęła blisko 19-procentowy wzrost sprzedaży (do 2,8 mld funtów brytyjskich). Skorygowany zysk operacyjny wzrósł o 11 procent do 251 mln funtów, a po odliczeniu jednorazowych kosztów związanych z przejęciami i restrukturyzacją, a przed opodatkowaniem, zysk wyniósł 144 mln funtów.

W związku z silnym wzrostem globalnego popytu na opakowania tekturowe, który wg prognoz ma utrzymywać się w kolejnych latach, firma DS Smith widzi wiele możliwości rozwoju (mimo rosnących cen papieru). Dlatego już w br. zakupiła za 208 mln euro rumuńskie firmy EcoPack i Ecopaper, a za 920 mln dolarów amerykańskich producenta opakowań z papieru w USA, firmę Interstate Resources.