Europapier przejmuje austriackiego dystrybutora opakowań

08/02/2018
Europapier -  Carl Bernh. Hoffmann

Spółka Europapier International AG, członek Grupy Heinzel, podpisała kontrakt z firmą Carl Bernh. Hoffmann GmbH & CO KG, na mocy której przejęła 38,33 % jej udziałów. W tym samym czasie, spółka Europapier International AG nabyła także 49% udziałów w Rinner GmbH, głównym udziałowcu firmy Hoffmann.

Hoffmann jest nie tylko jednym z liderów na rynku dystrybutorów materiałów opakowaniowych w Austrii, ale oferuje również szerokie spektrum rozwiązań niestandardowych z przeznaczeniem dla sprzedaży i przemysłu. Jako rezultat zintensyfikowanej strategii nastawionej na potrzeby Klientów, w ostatnich latach Firma może pochwalić się dużym wzrostem w porównaniu ze średnią w całej branży.

Porozumienie między właścicielami, Państwem Sabine i Maximilian Rinner oraz Spółką Europapier, przewiduje dalsze działanie firmy z siedzibą w Jeging w Austrii w niezmienionej formie. Obecna organizacja i Zarząd kierowany przez Maxa Rinnera pozostaje bez zmian.

Dzięki temu przejęciu, Europapier zyskuje pełen zakres nowych kompetencji z sektora opakowaniowego, co niezwykle pomoże w dalszym rozwoju całej Grupy. Jest kolejnym, wielkim krokiem Grupy Europapier w kierunku dalszej dywersyfikacji Klientów i portfolio produktowego.

Grupa Europapier będzie działać jako strategiczny partner dla firmy Hoffmann, co umożliwi dalszy jej rozwój w Austrii, ale także ekspansje w sąsiadujących krajach strefy CEE. Należy podkreślić, że Hoffmann nabywa prawo do korzystania z sieci logistycznej Grupy Europapier, na wszystkich jej rynkach.

Umowa przejęcia udziałów jest obecnie w fazie rozpatrywania przez organy antymonopolowe.