ICT Poland rozbudowuje fabrykę bibuły

12/05/2014
ict poland

W ostatnich dniach kwietnia spółka ICT Poland zawarła umowę z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w sprawie rozbudowy i modernizacji istniejącego zakładu wytwarzającego bibułkę higieniczną. W ramach inwestycji o wartości 301 mln zł do końca 2017 roku zostanie uruchomiona nowa maszyna papiernicza, powstaną nowe linie produkcyjne oraz powiększy się przestrzeń magazynowa. Dzięki rozbudowie fabryki powstanie 50 nowych miejsc pracy.

Kompleks produkcyjny ICT Poland jest jednym z najnowocześniejszych i największych światowych zintegrowanych zakładów produkcji i przetwarzania bibułki higienicznej. Fabryka jest w pełni zautomatyzowana i skomputeryzowana. Wyposażona jest w maszynę papierniczą Andritz produkującą wstęgę papieru o szerokości 5,55 m oraz największą na świecie maszynę przetwarzającą Perini XXL, która odbiera wstęgę o takiej samej szerokości. 

ICT Poland działa w Kostrzynie od 13 lat i zatrudnia obecnie ponad 400 osób. Spółka wchodzi w skład włoskiej grupy Industrie Cartarie Tronchetti i jest ważnym graczem na rynku wyrobów z bibuły higienicznej. Grupa posiada sześć fabryk (4 we Włoszech, po jednej w Polsce i Hiszpanii) o łącznej mocy produkcyjnej 400 tys. ton bibułki rocznie.