Kartonowe trumny od DS Smith

30/08/2017
trumna z kartonu

DS Smith i abCrémation wprowadzają na rynek przyjazne dla środowiska i ekonomicznie konkurencyjne trumny z kartonu.

Pierwsze trumny z tektury firmy DS Smith powstały ponad dwie dekady temu. Przez ostatnie osiem lat, w bliskiej współpracy z dostawcą ekologicznych trumien kartonowych, abCrémation, w DS Smith trwały prace nad produktem, który będzie spełniał nowe restrykcyjne wymagania branży pogrzebowej.

Aktualnie obowiązujące normy zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i ANSES, francuską Narodową Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia, Żywności, Środowiska i Pracy. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, wszystkie trumny kremacyjne muszą spełniać rygorystyczne kryteria potwierdzone testami mechanicznymi oraz warunki określone dla emisji klimatycznych, atmosferycznych i indywidualnych.

trumna z kartonuW efekcie współpracy DS Smith i abCrémation powstał wyjątkowy i objęty ochroną patentową produkt, zrównoważony pod względem gospodarczym i ekologicznym. Klienci mogą mieć pewność, że jest on zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i normami, co już znalazło odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży firmy abCrémation. Nowa trumna ma także lepszy profil środowiskowy, ponieważ jest w całości wykonana z tektury falistej (włókno naturalne) z nadrukami na bazie farb wodnych.

Co więcej, istnieje znaczny potencjał w zakresie sprzedaży eksportowej oraz rozwoju na rynku francuskim, ponieważ  abCrémation może teraz zaoferować klientom produkt spersonalizowany i w różnych rozmiarach.

– Od wielu lat prowadzimy ścisłą współpracę z firmą abCrémation , dokładnie poznaliśmy specyfikę tej branży i znamy restrykcyjne przepisy, które musi spełniać. Długoletnie partnerstwo pozwoliło nam stworzyć produkt, który nie tylko spełnia obowiązujące kryteria, ale także umożliwia personalizację i ma duży potencjał eksportowy - powiedział Jean-Michel Audivert, dyrektor handlowy DS Smith Packaging w Kunheim.