Maszyna Duplo DC–618 w drukarni Drukexpress.pl

25/06/2023
Maszyna Duplo DC–618 w drukarni Drukexpress.pl
Drukexpress.pl to wrocławska drukarnia cyfrowa, obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy. Aby sprostać codziennym wyzwaniom, zakład nieustannie się rozwija i inwestuje. W ostatnim czasie zakupy realizowane przez Drukexpress.pl miały dla firmy – jak podkreśla jej kierownictwo – ogromne znaczenie. W odpowiedzi na oczekiwania rynku postanowiła ona położyć jeszcze większy nacisk na wdrożenie nowych usług. Do realizacji całego projektu niezbędna była maszyna do cięcia. Zdaniem właściciela firmy, najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie okazała się maszyna Duplo DC – 618, która oprócz cięcia, biguje i perforuje w jednym przebiegu. Było to tym samym kolejne urządzenie z oferty tego producenta, które pracuje obecnie w Drukexpress.pl.

- Pierwsza inwestycja w maszynę Duplo była odpowiedzią na nasze ówczesne problemy. Zależało nam wówczas na tym, by przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, jaką dysponowaliśmy – mówi Paweł Perdek, właściciel drukarni. - Okazało się wówczas, że zakupiony przez nas system broszurujący Duplo 150 stał się odpowiedzią na te potrzeby. Po inwestycji odnotowaliśmy znaczące wzrosty zleceń, które mogliśmy realizować w odpowiednich terminach. Dlatego przy kolejnej i w zasadzie podobnej potrzebie po raz kolejny zdecydowaliśmy się na system Duplo.

Firma jakiś czas temu, w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów, w jeszcze większym stopniu postawiła na inwestycje związane z uszlachetnieniami, wykorzystując do tego hot stamping, sleeking, a od niedawna również lakierowanie 3D.

- To bardzo ważny dla nas kierunek, który otwiera zupełnie nowe możliwości – mówi Paweł Perdek. - Jednak, aby sprostać tego rodzaju produkcji, potrzebny jest sprzęt, który zapewni nam bezpieczne, wydajne i jakościowo dobre wykańczanie. Nie każda maszyna na rynku radzi sobie z wydrukami z lakierowaniem 3D. Okazało się, że system Duplo nadaje się do tego znakomicie i dlatego – mając również na względzie pozytywne doświadczenia z tym producentem i oferowaną przez niego najwyższej jakości obsługę - po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup systemu z jego bogatej oferty. Naszym zdaniem DC-618 jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia arkuszy, dostępnym obecnie na rynku.

Firma zdecydowała się zakupić dodatkowe opcje do tego urządzenia, jakie oferuje producent. Dzięki nim mogła w jeszcze większym zakresie rozbudować swoją ofertę, wprowadzając do niej nowe produkty, ale także – dzięki możliwości wykorzystania tego urządzenia do obsługi standardowych zleceń – w jeszcze większym stopniu przyspieszyć ich realizację. Inwestycja wpłynęła także na możliwość oferowania krótszych terminów realizacji niektórych produktów, ograniczyła również ilość błędów jakie zdarzały się przy wykańczaniu prac.

- Dzięki czytnikowi kodów kreskowych udało się zautomatyzować produkcję, osiągając powtarzalność – podkreśla Paweł Perdek – i najwyższą jakość gotowego produktu. Doskonale sprawdza się przy cięciu produktów lakierowanych 3D, w tym względzie nie ma konkurencji na rynku. Realizujemy na niej również cięcie innych produktów np. wizytówek.
 

Drukexpress.pl od lat specjalizuje się w naklejkach i drukach premium z uszlachetnieniami, realizowanych również na nietypowych nośnikach, choć wykonuje się tu pełną gamę produktów poligraficznych.

- Duplo DC-618 to doskonałe narzędzie do wydruków lakierowanych, bo nie obserwujemy tu efektu poszarpania, jaki jest częsty w innych maszynach do cięcia. Dlatego po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Zawsze bowiem stawialiśmy przede wszystkim na wysoką jakość i terminowość realizacji zleceń. Ta inwestycja zwiększyła nie tylko potencjał produkcyjny naszej drukarni, ale doskonale wpisała się w ciąg naszych ostatnich inwestycji jakimi były - poza urządzeniem Duplo - ploter tnąco-bigujący, wspomniana maszyna do lakierowania wybiórczego 3D, a także foliarka do złoceń 3D.

Kategoria: