Mondi i EW Technology wprowadzają na rynek maszynę do owijania palet papierem

14/06/2022
Mondi i EW Technology wprowadzają na rynek maszynę do owijania palet papierem
Mondi, światowy lider w branży opakowań i papieru, nawiązał współpracę z austriacką firmą EW Technology, zajmującą się budową maszyn, w celu wprowadzenia na rynek nowej maszyny do owijania produktów na paletach papierem, która jest bardziej wydajna i trwała na małych i średnich liniach produkcyjnych od stardowych owijarek folią stretch.
 
Obie firmy współpracowały przy projektowaniu innowacyjnej maszyny, która wypełnia lukę, jaką Mondi zidentyfikowało na rynku owijarek do palet. Oferując dwa ustawienia, maszyna może być w pełni zautomatyzowana do owijania do 60 palet na godzinę lub półautomatyczna do owijania 10-15 palet na godzinę.
 
Urządzenie mieści pełną rolkę papieru Advantage StretchWrap firmy Mondi, umożliwiając klientom zastąpienie wielowarstwowej folii, która jest obecnie standardem w branży owijania palet. Papier Advantage StretchWrap jest w 100% papierem pierwotnym, wyprodukowanym z materiałów odnawialnych i w pełni nadającym się do recyklingu w istniejących strumieniach odpadów papierowych w całej Europie. Nie zawiera plastiku ani powłoki, a mimo to zapewnia doskonałą wytrzymałość i pochłanianie naprężeń. Mondi zleciło przeprowadzenie niezależnej oceny cyklu życia (LCA), w której porównano innowacyjne papierowe opakowania paletowe z konwencjonalną folią stretch z tworzywa sztucznego. Wykazała ona, że opakowania te są lepsze w kilku kategoriach wpływu na środowisko, a zwłaszcza na zmiany klimatyczne - ich ślad węglowy jest o 62% niższy niż w przypadku folii stretch.
 
Z punktu widzenia użytkownika istnieją dalsze korzyści. W nowej maszynie można zastosować pełną rolkę folii Advantage StretchWrap bez konieczności ponownego nawijania. Większe wymiary rolki Advantage StretchWrap oznaczają, że zapasowa rolka jest potrzebna tylko co 400-600 palet w porównaniu z 40-80 paletami w przypadku owijania folią, co zapewnia bardziej wydajne rozwiązanie.
 
Philipp Ertl, współzałożyciel firmy EW Technology, mówi:

- Zrównoważone projekty są bliskie naszemu sercu i jako młody zespół jesteśmy zdeterminowani, aby wnieść pozytywny wkład w ochronę środowiska. Dzięki współpracy z firmą Mondi mogliśmy dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebujemy i wspólnie stworzyć nową, unikalną ofertę w zakresie technologii owijania towarów na paletach - taką, która przyniesie korzyści firmom z wielu branż.

 
Bartosz Babicz, Product Manager Advantage StretchWrap w Mondi dodaje:
- Współpracujemy z markami z różnych branż i zdaliśmy sobie sprawę, że firmy dążące do bardziej zrównoważonego rozwoju i mniejszych produkcji potrzebują dostosowanej do ich potrzeb maszyny do owijania palet papierem. Ta maszyna sprawi, że klienci będą mogli z powodzeniem i bezpiecznie owijać swoje produkty papierem na czas transportu, działać na rzecz bardziej okrężnego systemu i wnosić pozytywny wkład w środowisko.