Mondi Simet będzie produkować tekury ciężkie

24/11/2017
Mondi Simet będzie produkować tekury ciężkie

W styczniu br. firma Mondi, producent opakowań i papieru, rozpoczęła inwestycję umożliwiającą produkcję ciężkich tektur dla opakowań o dużej wytrzymałości (tzw. heavy-duty) w zakładzie Mondi Simet pod Poznaniem. Modernizacja obejmuje montaż najnowocześniejszej tekturnicy o wielkości 2,8 metra z trzema pojedynczymi sklejarkami. Produkcja 3- i 5-warstwowej tektury osiągnęła pełną wydajność, a produkcja 7-warstwowej tektury ciężkiej jest w fazie testów i zgodnie z planem ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2018 r.

Rynek śledzi z dużym zainteresowaniem powiększającą się ofertę wytrzymałych opakowań typu heavy-duty firmy Mondi w Polsce, ponieważ klienci z branż motoryzacyjnej, chemicznej i meblarskiej dobrze znają korzyści płynące z innowacyjnych rozwiązań typu heavy-duty oferowanych przez niemiecki zakład w Ansbach.

Nowa tekturnica rozpoczęła pracę w sierpniu br., a obecnie zakończono już także instalację wszystkich maszyn przetwórczych. Nowy układ fabryki oraz zwiększona przestrzeń produkcyjna zapewniają idealny przebieg produkcji. Przy montażu i uruchamianiu nowego sprzętu zaangażowani byli najbardziej doświadczeni eksperci z różnych oddziałów firmy Mondi. Ponadto zatrudniono dodatkowych operatorów do nowej tekturnicy. Rozbudowany zakład będzie miał czterokrotnie wyższe zdolności produkcyjne i trzykrotnie większą przestrzeń produkcyjną, co uczyni go ważnym zakładem branży opakowań tekturowych.

mondi simet tektury ciężkie 
W ramach rozbudowy zakładu Simet firma Mondi zainstalowała również urządzenie do produkcji opakowań o szerokości 2,4 metra ze zszywarką na potrzeby produkcji opakowań heavy-duty. Maszyna ta zapewnia możliwości produkcji krótkich serii produkcyjnych z arkuszami do 6 metrów długości oraz zastosowanie wycinarki rotacyjnej.
 
- Rozbudowa Mondi Simet stanowi największy wydatek w historii firmy Mondi Corrugated Packaging. Nasi klienci stają przed najróżniejszymi wyzwaniami w zakresie opakowań, a dzięki nowym możliwościom produkcji tektury możemy się jeszcze lepiej przyczynić do ich sukcesów. Nowoczesne funkcje kontroli jakości nowej tekturnicy, takie jak kontrola procesu w zamkniętej pętli w celu automatycznego dostosowania temperatury i wilgotności papieru czy monitorowanie poprzez kamerę w czasie rzeczywistym w celu wykrycia usterek, dodatkowo wspomogą utrzymanie wysokiej jakości produktów dostarczanych klientom firmy Mondi Simet - powiedział Armand Schoonbrood, COO firmy Mondi Corrugated Packaging.