Nowa seria drukarek HP LaserJet Managed E800/E700

17/08/2022
Nowa seria drukarek HP LaserJet Managed E800/E700

Zmieniając wyobrażenie o biurze, firmy próbują dostosować się do nowych sposobów pracy. Mając za zadanie stworzenie nowoczesnego i inspirującego środowiska pracy, dyrektorzy ds. informatyki i zarządzania wymagają odpowiednich technologii, aby umożliwić pracownikom, którzy operują w szybkim tempie i są aktywni cyfrowo, by byli jak najbardziej produktywni.

W najnowszym badaniu Morning Consult[1], przeprowadzonym na zlecenie HP, przepytano 1000 pracowników biurowych w USA i Kanadzie, aby dowiedzieć się, co najbardziej cenią (a czego im brakowało) w biurze. Okazuje się, że najczęściej wskazywali drukowanie. Aż 57% ankietowanych pracowników biurowych stwierdziło, że brakuje im drukarki bardziej niż darmowego lunchu czy happy hour.

Wychodząc naprzeciw potrzebie stworzenia prawdziwego miejsca pracy przyszłości, firma HP przedstawiła serię HP LaserJet Managed E800/E700. Nową ofertę drukarek wielofunkcyjnych, które wspierają i inspirują hybrydowych pracowników, dzięki wielu, dotychczas niedostępnym, inteligentnym rozwiązaniom.

Wraz z ciągłą ewolucją hybrydowego modelu pracy, CIO i działy IT jeszcze nigdy nie stanęły przed większym wyzwaniem – powiedział Carles Farre, Global Head of Print Services and Solutions w HP. Potrzebują oni inteligentnych drukarek z zaawansowanymi funkcjami, które usprawniają procesy pracy. Seria HP LaserJet Managed E800/E700 oferuje naszym klientom i partnerom eleganckie, w pełni konfigurowalne i łatwe w zarządzaniu portfolio urządzeń, które spełnia dzisiejsze cele związane z miejscem pracy i cyfryzacją – teraz i w przyszłości.

Seria HP LaserJet Managed E800/E700 to w szczególności:

  • Uproszczony przepływ pracy i zwiększenie produktywności: Seria E800/E700 Flow oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie przepływu pracy dzięki nowym funkcjom FLOW 2.0, w tym możliwość dokonywania edycji bezpośrednio w treści na panelu sterowania (podkreślanie, redagowanie – a nawet zwykłe podpisywanie), a także dostosowanym skrótom[2]. Z kolei innowacyjna technologia Reverse and Retry[3] wykrywa i rozwiązuje problemy związane z podwójnym podawaniem i zacięciami papieru.
  • Doskonała wydajność: Możliwość szybszego wykonania większej ilości zadań. Szybkość drukowania do 70 str./min[4] i szybkość skanowania dwustronnego 300 obrazów/min[5] napędzane przez specjalnie zaprojektowany procesor HP quadcore. Wykorzystanie technologii automatycznego wykrywania pozwala klientom oszczędzać czas dzięki zarządzaniu kolorami i tonacją, wykrywaniu dokumentów dwustronnych i funkcjom automatycznego rozdzielania zadań.
  • Konfigurowalne i eleganckie wzornictwo: Nowoczesne konstrukcje obejmują pięć wersji kolorystycznych[6], które można dopasować do wystroju biura, oraz HP Flex Build zapewniający elastyczne konfiguracje spełniające różne potrzeby biznesowe[7].
  • Najbezpieczniejsze drukowanie na świecie[8]: Ostatnie badanie Morning Consult, przeprowadzone na zlecenie HP wykazało, że 67% ITDM uważa, iż prywatność i bezpieczeństwo w elastycznym środowisku pracy stały się bardziej złożone, zwłaszcza jeśli chodzi o zabezpieczenia drukarek. Dzięki HP Wolf Enterprise Security[9], seria HP LaserJet Managed E800/E700 chroni, wykrywa i samonaprawia się. Ściślej rzecz ujmując, nowe urządzenia zawierają funkcję Memory Shield™, która pomaga wykrywać złośliwe ataki na drukarkę, a w przypadku ich ujawnienia automatycznie dokonuje samonaprawy. Memory Shield™ wykorzystuje chronione sprzętowo rozwiązanie o nazwie Runtime Intrusion Detection do aktywnego skanowania pamięci w poszukiwaniu anomalii oraz XGuard CFI firmy Karamba do monitorowania oprogramowania sprzętowego drukarki, aby pomóc w wykrywaniu i zapobieganiu potencjalnym atakom typu zero-day.
  • Zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju: nie przyczynia się do wylesiania[10] i pomaga oszczędzać zasoby dzięki energooszczędnemu drukowaniu HP[11].

Dostępność:

  • Seria HP LaserJet Managed E800 ma być dostępna w Ameryce Północnej od sierpnia br., a od października spodziewana jest rozszerzona dostępność w wybranych krajach Europy, w tym w Polsce. W tym i przyszłym roku seria będzie wprowadzana do kolejnych krajów.
  • Seria HP LaserJet Managed E700 ma być dostępna w Ameryce Północnej we wrześniu br., a w wybranych krajach Europy (w tym w Polsce) w październiku. W tym i następnych latach seria ta będzie wprowadzana do kolejnych krajów.

[1]  HP zleciło firmie Morning Consult przeprowadzenie badania w okresie od 19 do 23 marca 2022 roku. Łączna próba 200 decydentów IT w przedsiębiorstwach (100 w USA/100 w Kanadzie) oraz 1000 pracowników biurowych (500 w USA/500 w Kanadzie). Morning Consult współpracuje z dostawcami paneli, aby rekrutować osoby za pomocą różnych metod (np. programy lojalnościowe, promocje w aplikacjach itp.), aby zbudować pulę respondentów chętnych do wzięcia udziału w ankietach w zamian za nagrody, takie jak karty podarunkowe. Respondenci nie popierają produktu HP. Wywiady zostały przeprowadzone online, a dane nie były ważone. Wyniki dla ITDM mają margines błędu plus minus 7 punktów procentowych, natomiast wyniki dla pracowników biurowych mają margines błędu plus minus 3 punkty procentowe.

[2] Zarządzanie niestandardowymi opcjami dostawy jest dostępne tylko z opcjonalną kartą akceleratora Workflow dostępność spodziewana w styczniu 2023 r.

[3] Technologia Reverse and Retry jest dostępna tylko w modelach opartych na technologii Flow.

[4] Zmierzone przy użyciu normy ISO/IEC 24734, z wyłączeniem pierwszego zestawu dokumentów testowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.hp.com/go/printerclaims. Dokładna prędkość zależy od konfiguracji systemu, aplikacji, sterownika i złożoności dokumentu.

[5] Szybkość skanowania mierzona od ADF. Rzeczywiste prędkości przetwarzania mogą się różnić w zależności od rozdzielczości skanowania, warunków sieciowych, wydajności komputera i oprogramowania aplikacji. Zmierzono przy użyciu standardów znajdujących się na stronie: http://standards.iso.org/ittf/PubliclyAvailableStandards/SC28_Test_Pages/.

[6] Panele kolorowe są opcjonalne i ich dostępność może się różnić. Szczegółowe informacje można uzyskać u sprzedawcy HP.

[7] Dostępność programu Flex Build różni się w zależności od regionu lub kraju.

[8] Najbardziej zaawansowane wbudowane funkcje zabezpieczeń HP są dostępne w urządzeniach HP Managed i Enterprise z oprogramowaniem sprzętowym HP FutureSmart w wersji 4.5 lub wyższej. Twierdzenie oparte na przeglądzie HP 2022 opublikowanych funkcji konkurencyjnych drukarek w klasie. Tylko HP oferuje kombinację funkcji zabezpieczeń umożliwiających automatyczne wykrywanie, powstrzymywanie i odzyskiwanie sprawności po atakach z samoleczącym się rebootem, zgodnie z wytycznymi NIST SP 800-193 dotyczącymi cyberodporności urządzeń. Lista zgodnych produktów znajduje się na stronie: hp.com/go/PrintersThatProtect. Więcej informacji można znaleźć na stronie: hp.com/go/PrinterSecurityClaims.

[9] HP Security to obecnie HP Wolf Security. Funkcje zabezpieczeń różnią się w zależności od platformy, szczegóły w arkuszu danych produktu.

[10] Zewnętrzne opakowanie w 100% oparte na włóknach i wewnętrzne poduszki z włókien wykonane z certyfikowanych włókien pochodzących ze zrównoważonych źródeł i z recyklingu.

[11] HP dobrowolnie projektuje i testuje swoje systemy drukujące, aby zapobiec emisji przekraczającej wytyczne Blue Angel i EPEAT eco-label.

Kategoria: