Nowe, zrównoważone papiery opakowaniowe na targach Fachpack 2022

13/09/2022
Nowe, zrównoważone papiery opakowaniowe na targach Fachpack 2022
Na tegorocznych targach Fachpack, producent papierów specjalnych Mitsubishi HiTec Paper, zaprezentuje kilka zrównoważonych innowacji w dziedzinie papierów opakowaniowych.
 
Mitsubishi wprowadza zoptymalizowany BAG WG do swojej szerokiej gamy papierów barierowych barricote®. Produkt ma gramaturę 49 g/m² z ulepszonymi barierami dla pary wodnej i tłuszczu (poziom KIT 12). Nowy BAG WG, dostępny również w gramaturze 87 g, dzięki zoptymalizowanym możliwościom zgrzewania na gorąco jest idealną i trwałą alternatywą dla opakowań typu pouch dla suchych i tłustych produktów spożywczych oraz nieżywnościowych.
 
Wraz z całkowicie nowo opracowanym PACK 70, Mitsubishi wprowadza również papier pakowy dla sektora niespożywczego. Papier o gramaturze 70 g jest zgrzewalny, oparty na włóknach pierwotnych i służy jako przyjazna środowisku i zrównoważona alternatywa dla istniejących opakowań plastikowych wykonanych z folii i laminatów foliowych. Mogą to być torby na zabawki, kosmetyki, części zamienne, akcesoria rękodzielnicze i wiele innych.
 
Oba nowe produkty nadają się oczywiście do recyklingu i są dostępne z certyfikatami FSC® lub PEFC™.

Firma Mitsubishi HiTec Paper będzie obecna w dniach 27-29 września na targach Fachpack w Norymberdze na stoisku 7A-310.

Kategoria: