Papierowa torba EcoWicketBag od Mondi z nagrodą EUROSAC

14/06/2021
Papierowa torba EcoWicketBag od Mondi z nagrodą EUROSAC
Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, po raz kolejny zdobył prestiżową nagrodę EUROSAC Grand Prix Sack of the Year, w tym roku za swoją rewolucyjną torbę do pakowania artykułów higienicznych EcoWicketBag.
 
EUROSAC (Europejska Federacja Producentów Wielościennych Worków Papierowych), wybrała opakowanie EcoWicketBag firmy Mondi ze względu na jego potencjał redukcji odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w globalnym przemyśle higienicznym. Zapotrzebowanie na opakowania w przemyśle higienicznym jest ogromne. Sektor ten obejmuje pieluchy, produkty sanitarne oraz chusteczki toaletowe i kuchenne. Tylko globalny rynek pieluch do 2027 roku ma być wart około 65,9 miliarda dolarów amerykańskich. Zdecydowana większość tych produktów była dotychczas pakowana w plastik - aż do teraz.
 
Projekt EcoWicketBag firmy Mondi to rozwiązanie opakowaniowe na bazie papieru, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych opakowań plastikowych, zastępując je papierem odnawialnym, nadającym się do recyklingu. Stworzona z mocnego papieru typu kraft pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, jest to pierwsza papierowa torba na artykuły higieniczne, w którą można pakować produkty na istniejącym sprzęcie. Jest ona dostępna w różnych rozmiarach, jest wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z procesem napełniania i chronić produkt w całym łańcuchu dostaw. Wzornictwo i możliwość zadruku EcoWicketBag zapewniają atrakcyjność na półce sklepowej, łatwo się otwiera, a konsumenci końcowi wiedzą, jak prawidłowo utylizować papier.
 
Najnowsze innowacje przemysłu opakowaniowego są prezentowane co roku podczas Grand Prix EUROSAC. Głównym kryterium konkursu jest to, że rozwiązania w zakresie worków muszą stanowić wartość dodaną dla branży, czy to pod względem innowacji, zrównoważonego rozwoju, wzornictwa, wysokiej jakości druku, czy też jako nośnik informacji dla klienta.
 
- Postrzegamy EcoWicketBag jako prawdziwą zmianą, która zwiększa wykorzystanie papieru. To rozwiązanie może być wdrożone bardzo szybko i odpowiada celom naszej branży, aby produkować bardziej przyjazne dla środowiska torby - wyjaśnia przewodniczący jury Matthias Becker-Gröning.
 
- Nasze doświadczenie w produkcji torebek i wiedza na temat papieru typu kraft oznaczały, że byliśmy w stanie przemyśleć cały proces pakowania, aby stworzyć EcoWicketBag. Stosując nasze podejście EcoSolutions, ściśle współpracowaliśmy z naszymi klientami, aby naprawdę zrozumieć potrzeby konsumentów, marek i produktów. Zbadaliśmy wszystkie etapy produkcji, dostaw i utylizacji. EcoWicketBag jest zrównoważony z założenia, pomaga naszym klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i łatwo utylizuje się w istniejących strumieniach papieru, wspierając w ten sposób gospodarkę obiegową - pdosumowuje Fabio Barbieri, dyrektor ds. sprzedaży toreb papierowych, Mondi.