Papyrus Deutschland i Papier Union pod jednym dachem

21/08/2019
Papyrus Deutschland

Zgodnie z zapowiedzią OptiGroup zamknęła transakcję sprzedaży swojej niemieckiej firmy zajmującej się dystrybucją papieru, Papyrus Deutschland GmbH & Co KG, z firmą Investimentos, Participações e Gestão, S.A. (Inapa), która zamierza połączyć działalność z niemiecką spółką zależną od Papier Union GmbH. Zamknięcie transakcji nastąpiło 31 lipca 2019 roku.

Niemiecki rynek dystrybucji papieru był pod silną presją w ostatnich latach i konieczne jest, aby tradycyjni sprzedawcy papieru dokonali restrukturyzacji i wzmocnienia swojego biznesu, jak również oferty dla klientów, aby móc skutecznie konkurować.

- Zmiana właściciela to okazja do przełomu. Łącząc nasze mocne strony, będziemy współpracować z kolegami z Papier Union, aby stworzyć długoterminową i zrównoważoną perspektywę dla wszystkich interesariuszy, zwłaszcza naszych pracowników i klientów - mówi Frank Weithase, dyrektor zarządzający Papyrus Deutschland.

- Oferujemy naszym klientom atrakcyjny asortyment wysokiej jakości produktów oraz kreujemy dodatkową wartość w połączeniu z usługami i niezawodnymi rozwiązaniami logistycznymi. Nasi pracownicy Papyrus nadal w całości oddani są budowaniu silnych relacji biznesowych z naszymi klientami i dostawcami - dodaje Niklas Järbur, Business Area Head Printing & Creative Solutions and Managing Director of Papyrus.

OptiGroup jest przekonana, że ​​połączenie Papier Union i Papyrus Deutschland GmbH Co KG stworzy silniejszą platformę dla klientów, dostawców i pracowników w Niemczech.
- Zamknięcie transakcji stanowi ważny kamień milowy dla rozwoju Grupy Inapa. Uważamy, że połączenie działalności Papier Union i Papyrus Deutschland ma znaczny potencjał do rozszerzenia i zabezpieczenia naszej silnej pozycji na wysoce konkurencyjnym, ale obiecującym niemieckim rynku hurtowym papieru - mówi Diogo Rezende, dyrektor generalny grupy Inapa.

- Pracownicy Papier Union czekają na nowych współpracowników i wkrótce będą mogli oferować naszym klientom i dostawcom szerszy i bardziej innowacyjny asortyment produktów i usług poprzez wspólny projekt fuzji - kończy Thomas Schimanowski, dyrektor zarządzający Papier Union.

Ogłoszenie to nie wpływa na pozostałe 17 rynków, na których Papyrus prowadzi swoją działalność. Firma Papyrus nadal utrzymuje wiodącą pozycję jako dostawca usług i rozwiązań w Europie kontynentalnej, takich jak Benelux, Nordics, Szwajcaria i Europa Wschodnia.