Pierwszy system druku cyfrowego Heidelberg Primefire w USA

02/08/2018
Pierwszy system druku cyfrowego Heidelberg Primefire w USA

W Warneke Paper Box of Denver w Kolorado niedawno rozpoczęto instalację nowego modelu Primefire 106 firmy Heidelberger Druckmaschinen AG. 7-kolorowa, przemysłowa drukarka atramentowa 40" w formacie B1 umożliwi drukarni opakowań rozszerzenie działalności.

Jak powiedział Steve Huppert, wiceprezes i dyrektor operacyjny Warneke Paper Box:
- Po raz pierwszy widzieliśmy Primefire podczas Drupa 2016 i byliśmy zaskoczeni jej wynikami. Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami, które stworzy zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów.

Możliwość zdobycia nowych rynków

Będąc pierwszym komercyjnie dostępnym przemysłowym atramentowym systemem druku cyfrowego w formacie 70x100 (40 "), Primefire 106 został zaprojektowany, aby wyposażyć producentów opakowań w możliwość dodawania dodatkowej wartości do każdego wyprodukowanego opakowania, aby osiągnąć szybszy czas wprowadzania na rynek ze swoimi produktami i usprawnienie kosztów łańcucha dostaw dzięki możliwościom drukowania na żądanie. Bezpośrednie odwzorowanie w siedmiu kolorach oraz znakomity odczyt kolorów pozwalają na włączenie unikatowych funkcji drukowania zabezpieczeń wraz ze zmienną zawartością w projektach opakowań podrabianych.

Dopasowując jakość druku offsetowego w formacie 40", Primefire 106 zapewnia firmie Warneke elastyczność w wyborze najlepszej technologii dla każdego zadania druku i gwarantuje, że najlepiej spełniają one potrzeby klientów. Prace o bardzo krótkim terminie realizacji, wymagające zmiennych danych lub te, które są przedrukowane lub bardzo krótkie, będą produkowane cyfrowo na Primefire 106, podczas gdy urządzenia offsetowe będą wykorzystywane do produkcji głównego nurtu o długich seriach i wysokiej wrażliwości na ceny kartonów.

- Dodając Primefire 106 do istniejącej floty produkcji offsetowej, Warneke będzie teraz w stanie wykorzystać najbardziej opłacalną technologię do każdego celu. Ponadto, dzięki nowym typom produktów i możliwościom, które będą teraz mogły zaoferować swoim klientom, Warneke zamierza rozwijać swoją działalność teraz i w przyszłości - mówi Montserrat Peidro-Insa, dyrektor działu druku cyfrowego w Heidelbergu.

Cyfrowy system drukujący Primefire 106 oferuje najwyższą jakość 1200 x 1200 dpi przy początkowych prędkościach produkcyjnych 2500 arkuszy na godzinę i jest zaprojektowany do osiągnięcia objętości do 1,5 miliona arkuszy na miesiąc dzięki przemysłowemu czasowi drukowania. Platforma jest modułowa, co umożliwia dalszy wzrost prędkości i aktualizację funkcji bez konieczności wymiany prasy.

- Zaufaliśmy Heidelbergowi jako partnerowi od lat, aby opracować przełomową technologię, która może pomóc swoim klientom osiągnąć zysk. Nie mamy wątpliwości, że Primefire to zrobi - powiedziała Stacy Warneke, prezes i dyrektor generalny Warneke Paper Box. - Jesteśmy podekscytowani, że jako pierwsi w USA wprowadzimy tę najnowocześniejszą technologię do działania.

Partner godny zaufania

Po tym, jak Warneke było zakładem beta dla wielu innych produktów Heidelberga, wiedzieli, że mogą ufać Heidelbergowi w produkcji niezawodnej, przełomowej technologii, która zapewni natychmiastowy zwrot z inwestycji.

- Jesteśmy podekscytowani, że Warneke zainstalował pierwszy Primefire w Stanach Zjednoczonych - powiedział Felix Mueller, prezydent Heidelberg Americas. - Spodziewamy się, że ta maszyna pomoże firmie rozwinąć działalność, a jednocześnie zwiększy rentowność.