System kontroli podawania arkuszy Power Register BOBST od 20 lat na rynku

23/09/2020
System podawania arkuszy Power Register BOBST od 20 lat na rynku

Minęło 20 lat, odkąd firma BOBST wprowadzeniła swój system POWER REGISTER® na rynek opakowań. System bezkontaktowej kontroli podawania arkuszy był pierwszym tego typu systemem w branży i do dziś pozostaje wyjątkowy ze względu na swoje możliwości. Zaprojektowany, aby umożliwić dokładne pozycjonowanie zadrukowanych arkuszy przed ich wycięciem, stanowił integralną część SPRINTERA 106 PER, zapewniając najwyższą dokładność cięcia arkuszy do druku i najwyższą jakość produktów.

Dzięki skróceniu czasu ustawiania i wyeliminowaniu przestojów związanych z podawaniem, POWER REGISTER został opracowany w celu znacznego zwiększenia wydajności i przepustowości dla klientów.

Jego oryginalne cechy, w tym boczna korekta stosu, boczna i wzdłużna korekta przetwarzanych arkuszy, wykrywanie podwójnych arkuszy i automatyczna synchronizacja dostarczenia arkusza, były stale unowocześniane, a nowe technologie zostały włączone do systemu POWER REGISTER w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Bodo Junge, Dyrektor Marketingu Produktu Folding Carton w BOBST powiedział:
- Naszym zobowiązaniem wobec klientów zawsze było wspieranie ich w osiąganiu doskonałości operacyjnej w zakresie produktywności, wydajności i redukcji odpadów. Firma BOBST wyprzedziła konkurencję, gdy 20 lat temu po raz pierwszy wprowadziła na rynek POWER REGISTER i do dziś, dzięki temu zaangażowaniu, pozostaje bezkonkurencyjną technologią, która zapewnia naszym klientom wyjątkową przewagę konkurencyjną.

Kiedy POWER REGISTER II został wprowadzony na rynek w 2012 roku, nie tylko miał łatwiejszy program konfiguracji, ale był również w stanie obsłużyć szerszą gamę podłoży, w tym przezroczyste, czarne, metalizowane lub lakierowane. Oferował również większą elastyczność w układach pracy, pozwalając na rejestrację arkuszy za pomocą krawędzi arkusza, specjalnie zadrukowanych znaków przednich i bocznych lub samego druku.

W roku 2016 firma BOBST zaprezentowała trzecią generację systemu POWER REGISTER na płaskiej wykrawarce MASTERCUT 106 PER. Dzięki większej automatyzacji i możliwości doskonałej obsługi wszystkich materiałów przy pełnej prędkości, zapewnia on wyjątkową dokładność i wydajność w branży. Ta najnowsza wersja ma o 65% większy zakres korekcji na przedniej krawędzi arkusza, redukując przestoje produkcyjne o 80% i gwarantując 100% brak kontaktu z krawędzią arkusza.

Wszystkie systemy POWER REGISTER są obecnie wyposażone w funkcję automatycznego uczenia, która automatycznie kalibruje swoje kamery w zależności od wydruku na arkuszu, eliminując możliwe błędy ludzkie i umożliwiając szybszą konfigurację przy jednoczesnym ułatwieniu operatorowi zmiany zadania. Podobnie jak jego poprzednik, posiada on opcjonalną funkcję odczytu od spodu dla lepszego przetwarzania arkuszy.

POWER REGISTER jest razem z gamą wykrawerek BOBST, w tym MASTERCUT 106/145 PER, EXPERTCUT 106/145 PER i VISIONCUT 106 PE/145 PER, a także ze złociarką MASTERFOIL 106 PR.