Tektura Albena dla wymagających

03/03/2015
Maszyna papiernicza Asia Symbol

Tektura jest tak powszechnie stosowanym materiałem opakowaniowym, wypełniającym nasz codzienny byt, że właściwie jej nie zauważamy. Poddana procesom przetwarzania i uszlachetniania przeobraża się w opakowania chroniące zapakowane w nie produkty i przyciągające wzrok nabywców. Jakość aktualnie produkowanych tektur osiągnęła niespotykany wcześniej poziom.

Niewątpliwą zasługą jest globalizacja, która nie ominęła również tej sfery produkcji. Potężne fabryki produkujące milion i więcej ton rocznie tektury wysokiej jakości zlokalizowane są w różnych rejonach świata. Jedną z takich jest papiernia Asia Symbol światowego producenta celulozy i papieru której fabryka zlokalizowana w uzdrowiskowej miejscowości Rizhao w prowincji Shandong produkuje rocznie 1,5 mln ton celulozy, papieru i tektury.

Papiernia Asia Symbol

W zatoce Fushan nad którą leży Rizhao odbywały się zawody żeglarskie Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku gdzie polscy zawodnicy walczyli o medale. Władze prowincji i miasta od lat realizują zasadę zrównoważonego rozwoju. W roku 1992, 99% gospodarstw domowych miało ciepłą wodę uzyskaną z paneli słonecznych których łączna powierzchnia przekraczała pół miliona mkw. Tą drogą zmniejszono zużycie energii elektrycznej o ponad 348 mln kWh rocznie. Miasto jest wskazywane jako model miejskiej ochrony środowiska i sytuuje się w pierwszej dziesiątce chińskich miast o najwyższych parametrach powietrza. W tę politykę władz wpisuje się również polityka zrównoważonego rozwoju zarządu papierni Asia Symbol. Szczelne instalacje technologiczne i przemyślane zagospodarowanie odorów pochodzących z instalacji pozyskiwania celulozy skutecznie chronią powietrze tej uzdrowiskowej miejscowości.

Instalacja w papierni Asia Symbol

Gospodarka ściekowa prowadzona na najwyższym poziomie, dzięki olbrzymim nakładom finansowym poniesionym na rozbudowę oczyszczalni ścieków, skutecznie chroni wody zatoki przed zanieczyszczeniem.

Zasady zrównoważonego rozwoju stosowane są na każdym etapie łańcucha dostaw poczynając od zakładania leśnych plantacji surowca a kończąc na dostawie tektury do drukarni opakowań. Każdego dnia na plantacjach Asia Symbol sadzonych jest 500 tys. drzew, a zalesiony obszar obejmuje 16000 ha i stale jest powiększany. Uwieńczeniem tych wysiłków było uzyskanie w roku 2010 certyfikatu FSC potwierdzający odpowiedzialne prowadzenie gospodarki zasobami leśnymi. Dzięki stosowania polityki zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw zminimalizowano koszty i obciążenie środowiska co pozwala dostarczać odbiorcom wysokiej jakości tekturę o korzystnej cenie i przyczyniać się do wzrostu ich rentowności.

asia symbol
Dbałość o środowisko, o bezpieczną i powtarzalną, wysokiej jakości produkcję tektury została potwierdzona certyfikatami ISO 9001,14001 oraz OHSAS 18001.Te tektury eksportowane są na wymagające rynki Europy i obu Ameryk. Na nasz rynek dostarcza je firma YAGRA sp. z o.o. pod nazwą ALBENA i ALBENA+. Posiadają one także atest PZH do kontaktu z żywnością. Opakowania wykonane z tych tektur dedykowane są dla wszystkich poziomów opakowań łącznie z klasą premium a Albena+ jest idealnym zamiennikiem Arktiki szeroko znanej w Polsce.

Maszyna papiernicza Asia Symbol

Wyróżniające cechy Albeny i Albeny+ uzyskane w wyjątkowo dopracowanej technologii to wysoka białość, perfekcyjne powleczenie zapewniające uzyskanie ostrych detali i kontrastów odwzorowywanych obrazów, dające efekt lakieru bez jego użycia, białość i jasność powłoki zapewniająca uzyskanie „żywych, przemawiających" do odbiorców opakowań, kolorów. Tektura z łatwością poddaje się wszystkim technikom zdobienia i kształtowania stosowanymi w poligrafii tworząc opakowania podkreślające zalety zamkniętych w nich produktów. Niewątpliwą zaletą jest również uzyskiwanie bardzo dobrych efektów przy zadruku rewersu tektury. Pozwala to na zamieszczeniu na wewnętrznej stronie kartonika informacji o produkcie, zamieszczeniu reklamy czy poleceniu serii wyrobów.