Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki do WEPA Piechowice

05/08/2020
Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki do WEPA Piechowice

Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki AHEAD 2.2S pod klucz do fabryki WEPA Piechowice. Realizacja projektu jest planowana w krótkim czasie, z uruchomieniem przewidzianym na trzeci kwartał 2021 r. Jest to kolejne zamówienie pod klucz dla papierni WEPA Piechowice, gdzie maszyna AHEAD 2.0S dostarczona przez Toscotec została uruchomiona w 2017 r.

WEPA wybrała firmę Toscotec na dostawę pod klucz ostatnich trzech maszyn papierniczych, które zainstalowała od 2015 r., w tym do papierni WEPA Lille we Francji, WEPA Giershagen w Niemczech i WEPA Piechowice. Wcześniej Toscotec dostarczył kolejne dwie kompletne maszyny firmie WEPA Sachsen w Kriebstein oraz WEPA Giershagen. Nowa linia AHEAD 2.2S w Polsce będzie szóstą linią do produkcji bibułki, którą Toscotec dostarczy niemieckiej grupie, oprócz licznych przebudów, które ukończyła na przestrzeni lat dla sekcji mokrej i suchej istniejących maszyn WEPA. Niedawno WEPA Giershagen PM19 osiągnęła stałą prędkość roboczą 2200 m / min., ustanawiając nowy rekord świata w przemyśle papierniczym pod względem prędkości maszyn w warunkach pracy ciągłej.

Nowa maszyna AHEAD 2.2S ma szerokość cięcia arkuszy 2750 mm i prędkość konstrukcyjną 2200 m / min. Będzie produkować ponad 40 000 ton rocznie najwyższej jakości bibułki, wytwarzanej z pierwotnej lub odbarwionej masy celulozowej (DIP). Maszyna AHEAD 2.2S jest wyposażona w prasę TT NextPress firmy Toscotec, TT SYD trzeciej generacji, osłony gazowe z kilkustopniowym odzyskiem energii oraz wbudowany ściągacz wału na zwoju. Maszyna przeznaczona jest do wdrażania produkcji w technologii cyfrowej i zaawansowanych systemów sterowania dostarczanych przez Toscotec i Voith.

Projekt obejmuje również kompletne przygotowanie masy, opatentowany przez firmę Toscotec TT SAF (Short Approach Flow) zapewniający wysoką wydajność operacyjną, kompletny system elektryczny i sterowania, w tym DCS i QCS oraz systemy usuwania pyłu i mgły. Instalacja próżniowa, stacja sprężania powietrza, suwnice pomostowe, systemy obsługi walców oraz systemy wentylacji hali uzupełniają dostawę pod klucz.

WEPA zakupiła również pełen pakiet usług serwisowych obejmujący szczegółową konstrukcję papierni, instalację i montaż maszyn, uruchomienie, nadzór nad uruchomieniem i szkolenia.

Martin Krengel, CEO Grupy WEPA, powiedział:
- Podobnie jak w przeszłości, mamy ogromne zaufanie do firmy Toscotec i jesteśmy przekonani, że mamy odpowiedniego partnera z najnowszą technologią po naszej stronie dla tego projektu. Wciąż ufamy firmie Toscotec za jej zaangażowanie w naszą wydajność i jakość produktów, ich elastyczność operacyjną i zdolność do pełnego spełnienia naszych wymagań ”.

W zakładzie w Piechowicach WEPA produkuje na rynek poza domem (Away-from-Home).

Udo Raumann, dyrektor zarządzający WEPA Professional, podkreśla:
- Nowa linia to inwestycja w naszą przyszłość. Modernizujemy zakład produkcyjny, zastępując istniejącą linię najnowocześniejszymi maszynami do produkcji bibułki.

Alessandro Mennucci, dyrektor generalny Toscotec, dodaje:
- Jesteśmy dumni z naszych silnych relacji z WEPA, dzięki którym nasze dwie firmy rozwijają się razem jako zaufani partnerzy od ponad 20 lat. Tak jak robiliśmy to w przeszłości, Toscotec połączy swoją najbardziej zaawansowaną technologię, know-how i zespół ekspertów, aby zarządzać i pomyślnie ukończyć ten nowy projekt pod klucz.