Urządzenie MultiDicer firmy Kongskilde: Efektywne rozdrabnianie odpadów papierowych przy produkcji opakowań

02/10/2023
Urządzenie MultiDicer firmy Kongskilde

W przemyśle opakowaniowym, efektywność produkcji oraz zarządzanie odpadami są kluczowymi aspektami, które wpływają na wydajność i opłacalność działalności. Firma Kongskilde doskonale zdaje sobie z tego sprawę i wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując innowacyjne rozwiązania, takie jak urządzenie MultiDicer, które umożliwia cięcie papieru i tektury do rozmiarów poniżej 75 x 75 mm.

Cięcie do minimum

Urządzenie MultiDicer firmy Kongskilde to technologiczna odpowiedź na problem odpadów w procesie produkcji opakowań. To narzędzie zostało zaprojektowane z myślą o redukcji rozmiarów odpadów, takich jak ażury i wykroje, pochodzące z produkcji papieru i tektury.

Kiedy myślimy o recyklingu i ochronie środowiska, każdy milimetr materiału ma znaczenie. Dlatego MultiDicer jest w stanie precyzyjnie przekształcić odpady ażuru papieru lub tektury, zmniejszając ich rozmiar do wartości mniejszych niż 75 x 75 mm. Ten proces minimalizuje wielkość rur transportowych, co z kolei znacząco redukuje zapotrzebowanie na przestrzeń produkcyjną.

Technologia na wysokim poziomie

Proces cięcia w urządzeniu MultiDicer opiera się na nożach obrotowych tnących na styku z nożami stałymi. Dzięki temu, materiał jest przecinany zarówno wzdłuż, jak i w poprzek, co zapewnia równomierne i precyzyjne cięcie w obu kierunkach. Po przecięciu, kawałki odpadów są zasysane przez pneumatyczne systemy transportowe Kongskilde.

Zastosowanie w praktyce

Dla wielu z naszych klientów dostarczamy instalację transportu ścinków ze sztancownic i podział ich na dwa osobne kontenery.

instalacje transportu ścinków ze sztancownic

Jak to działa?

Odpady generowane przez maszyny sztancujące muszą być odpowiednio zarządzane. Różnią się one zarówno rodzajem, jak i wielkością, co sprawia, że ich segregacja i transport stanowią wyzwanie. Kongskilde zaproponowało rozwiązanie, które radzi sobie z tym problemem w sposób efektywny. Odpady z maszyn sztancujących są odbierane w zależności od rodzaju maszyny, z tylnej części sztancownicy, w postaci ażurów lub nawet całych arkuszy, które są transportowane bezpośrednio z sztancownicy do urządzenia Multidicer. Ten innowacyjny system rozdrabnia odpady do wymiaru 5x5cm, co ułatwia transport i dalszą obróbkę.

system rozdrabniania odpadów kongskilde

Odpady ze sztancownicy zostają przetransportowane do odpowiedniego separatora. To tutaj następuje segregacja. Odpad jest dzielony na dwa rodzaje i jest kierowany do osobnych kontenerów. Operator maszyny ma możliwość wyboru odpowiedniego kontenera, co ułatwia późniejsze przetwarzanie odpadów. Rozwiązania Kongskilde nie tylko zajmują się transportem i segregacją odpadów, ale także dbaniem o jakość powietrza w hali produkcyjnej. Po separacji, powietrze jest oczyszczane w filtrze zewnętrznym i wtłaczane z powrotem do hali. Jednak istnieje możliwość przekierowania strumienia oczyszczonego powietrza na zewnątrz, co może być szczególnie przydatne w upalne dni. Instalacja działa na kombinacji nadciśnienia i podciśnienia i może być zasilana jednym wentylatorem. Dodatkowo, gdy operator wyłączy maszynę, system automatycznie zatrzymuje poszczególne urządzenia, oszczędzając minimum 11 kW energii. Wyłączanie można wykonać z poziomu sztancownicy, bez potrzeby dodatkowych paneli sterowania. Rozwiązanie dostarczone przez Kongskilde charakteryzuje się większą oszczędnością energii, mniejszym nakładem serwisu oraz możliwością podziału różnego typu odpadów. Warto dodać, że urządzenie Multidicer pozwala na rozdrabnianie nie tylko ścinków z maszyn sztancujących, ale także innych odpadów tekturowych, co czyni je wszechstronnym narzędziem w procesie przetwarzania odpadów przemysłowych.

Oferta Kongskilde obejmuje także monitorowanie błędów za pomocą dedykowanej szafy sterowniczej. Istnieje również możliwość modyfikacji rozwiązania zależnie od indywidualnych potrzeb technicznych klienta.

Kongskilde dowodzi, że odpowiednie zarządzanie odpadami przemysłowymi może przynieść korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla przedsiębiorstw, wspierając jednocześnie produkcję w sposób bardziej zrównoważony.

urządzenie do rozdrabniania odpadów papierowych

Dostępne modele MultiDicer

Firma Kongskilde oferuje różne modele urządzenia MultiDicer, które można dostosować do indywidualnych potrzeb producenta opakowań. Poniżej znajdują się dane porównawcze dwóch popularnych modeli:

KMD 12:

Maksymalny rozmiar arkusza (szerokość): 1,060 mm

Maksymalna liczba arkuszy na godzinę (przy maks. 8% pozostałości na arkuszu): 12,000

Materiały, które można pociąć: Papier, tektura

Ciężar materiału* (przed wykrojeniem): 90 g/m² – 800 g/m²

KMD 18:

Maksymalny rozmiar arkusza (szerokość): 1,630 mm

Maksymalna liczba arkuszy na godzinę (przy maks. 8% pozostałości na arkuszu): 7,000

Materiały, które można pociąć: Papier, tektura

Ciężar materiału* (przed wykrojeniem): 90 g/m² – 800 g/m²

Urządzenie MultiDicer firmy Kongskilde to wyjątkowe narzędzie, które spełnia kluczową rolę w procesie produkcji opakowań. Dzięki precyzyjnemu cięciu i minimalizowaniu odpadów, wspomaga zarówno środowisko, jak i efektywność produkcji. Jeśli potrzebujesz rozwiązania do gospodarki odpadami w przemyśle opakowaniowym lub innej produkcji, Kongskilde oferuje kompleksowe systemy, które mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierając urządzenie MultiDicer, inwestujesz nie tylko w wydajność, ale także w zrównoważoną przyszłość.