Valmet i PMP Group łączą siły

06/10/2020
Valmet i PMP Group łączą siły

W dniu 11 września 2020 roku Valmet zawarł umowę nabycia PMP Group. Wartość przejmowanego przedsiębiorstwa szacowana jest na ok. 64 mln euro.

PMP (Producent Maszyn Papierniczych) jest globalnym dostawcą technologii dla przemysłu papierniczego, obecnym na rynku od ponad 160 lat. Firma z siedzibą główną w Jeleniej Górze, posiada 7 oddziałów w 4 krajach (Polska, USA, Chiny, Włochy), gdzie zatrudnia łącznie około 650 osób. W roku 2019 sprzedaż netto firmy wyniosła około 70 mln euro. 

Valmet z siedzibą w Espoo w Finlandii jest wiodącym światowym wytwórcą i dostawcą technologii procesowych, automatyzacji i usług dla przemysłu celulozowego, papierniczego i energetycznego. Oferta technologiczna Valmet obejmuje celulozownie, linie do produkcji bibuły, kartonu i papieru, a także elektrownie do produkcji bioenergii. Sprzedaż netto firmy Valmet w 2019 roku wyniosła około 3,5 miliarda euro. Firma zatrdunia ponad 13 000 pracowników na całym świecie.

- Przejęcie to połączy dwie firmy o różnej ofercie i segmentach klientów. Portfel technologii i usług PMP w zakresie małych i średnich maszyn papierniczych, bibułkowych, tekturowych i papierowych będzie bardzo dobrym uzupełnieniem obecnej technologii papierniczej i usług Valmet w zakresie szerokich i szybkich maszyn oraz ich przebudowy. Wraz z portfolio produktów PMP, ich kompetencjami i obecnością na strategicznych rynkach, stworzymy nowe możliwości biznesowe i jeszcze bardziej wzmocnimy nasze możliwości w zakresie obsługi producentów papieru, tektury i bibuły na całym świecie. PMP posiada bardzo wykwalifikowany zespół i cieszę się, że mogę ich serdecznie powitać w Valmet - mówi Jari Vähäpesola, prezes linii biznesowej Paper w Valmet.

Poniżej prezentujemy komunikat Prezesa Zarządu PMP Group, Mirosława Pietraszka:
 
- W imieniu Zarządu PMP Group, z dumą i satysfakcją informuję o połączeniu sił z wiodącym dostawcą technologii procesowej, automatyzacji i serwisów dla branży papierniczej i energetycznej Valmet Corporation.

Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniający się świat i potrzeby klientów, jako ścisłe kierownictwo przedsiębiorstwa, poszukiwaliśmy najlepszego sposobu na dalszy rozwój biznesu w ciągu ostatnich miesięcy. Doszliśmy do wniosku, że tylko proaktywne organizacje oraz zaawansowana technologia pozwolą kreować większą wartość dla klientów i przyczynić się do rozwoju branży papierniczej. Idąc tą drogą, zdecydowaliśmy połączyć siły z szanowanym partnerem technologicznym Valmet Corporation.

Przez lata konsekwentnie i dużym oddaniem budowaliśmy siłę i pozycję marki PMP. Z dumą patrzymy na nasze osiągniecia: ponad 300 referencji, w ponad 30 krajach, na 6 kontynentach, zarówno w sektorze maszyn do papierów higienicznych, pakowych jak i białych. Większość naszych projektów zrealizowaliśmy dla wiodących korporacji papierniczych. Kompleksowe modernizacje w segmencie maszyn papierniczych i seryjne dostawy maszyn tissue zostały zauważone i docenione przez naszą branżę. Dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaufanie i owocną współpracę.

Państwa potrzeby ciągle rosną, a my, jako ambitny zespół, chcemy je jak najlepiej spełniać. Połączenie PMP Group i Valmet Corporation zaowocuje wzmocnieniem oferty produktowej, dzięki zaimplementowaniu rozwiązań niedostępnych do tej pory w naszym portfolio i synergią talentów - bo wartość budują zdolni ludzie. Nasza umiejętność budowania kosztowo efektywnych rozwiązań połączona z technologią Valmet Corporation dostarczy jeszcze lepsze rozwiązania dla papierników. Jako nowy zespół, planujemy tworzyć produkty, które dzisiaj są niedostępne na rynku, bo będziemy silniejsi.

Zapewniamy jednocześnie naszych dotychczasowych Klientów, że kontynuujemy realizację wszystkich powierzonych kontraktów zgodnie z zawartymi umowami. Nowych partnerów zachęcamy już dziś do rozważenia oferty PMP pod skrzydłami Valmet Corporation. Silniejsze zaplecze technologiczno-finansowe daje moc możliwości zarówno dla PMP jak i naszych Klientów.

Jestem przekonany, że portfolio produktów PMP, kompetencje oraz obecność na strategicznych rynkach połączona z przywództwem technologicznym Valmet Corporation szczególnie w segmencie dużych maszyn odkryje dla nas nowe horyzonty. Połączenie filozofii PMP ”Passion Comes First” i ”Forward” Valmet Corporation zbuduje unikalny, profesjonalny i silny, światowy zespół.

Żywię nadzieję, że z przychylnością przyjmiecie Państwo nasze inicjatywy rozwojowe i zapewniam, że nowy zespół jest zdeterminowany do realizacji dla Państwa kolejnych projektów w przyszłości.

Nowa era dla PMP właśnie się rozpoczyna.