Valmet zainwestuje 175 mln euro w zrównoważony rozwój

04/10/2023
Valmet zainwestuje 175 mln euro w zrównoważony rozwój
Firma Valmet podpisała z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową na kwotę 175 mln EUR. Kredyt wesprze działalność badawczo-rozwojową firmy Valmet, pomagając w finansowaniu technologii zastępujących paliwa kopalne odnawialnymi źródłami energii. Umowa kredytowa jest powiązana z działalnością badawczo-rozwojową firmy w latach 2023-2026.
 
Finansowanie ma na celu zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów i energii, a także wydajności technologii Valmet, promowanie wykorzystania surowców nadających się do recyklingu oraz poprawę zrównoważonego charakteru działalności Valmet. Finansowanie jest częścią specjalnego pakietu wsparcia EBI dla REPowerEU - planu UE mającego na celu wyeliminowanie zależności od importu paliw kopalnych.
 
W 2022 roku wydatki Valmet na badania i rozwój wyniosły 95 mln EUR. Valmet posiada 28 ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie i około 1300 chronionych wynalazków.
 
- Celem prac badawczo-rozwojowych Valmet jest tworzenie nowych technologii, produktów i usług, które zaspokajają potrzeby klientów i pomagają reagować na niektóre z najważniejszych globalnych megatrendów: zwiększanie wydajności surowców, wody i energii, promowanie wykorzystania surowców odnawialnych i redukcja emisji. Cieszymy się z tej umowy kredytowej, ponieważ zwiększa ona gotowość Valmet do wspierania zielonej transformacji w branżach klientów Valmet - mówi Janne Pynnönen, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Valmet.