Voith Paper zbuduje maszynę papierniczą dla Propapier

09/08/2018
voith xcelline i propapier

Propapier, przedsiębiorstwo wchodzące w skład Progroup AG, złożyło w firmie Voith Paper zamówienie na nowoczesną maszynę papierniczą PM3. Nowa maszyna papiernicza XcelLine, która rozpocznie pracę w Sandersdorf-Brehna koło Bitterfeld (Saksonia-Anhalt) w drugiej połowie 2020 roku, będzie produkowała surowiec na tekturę falistą i testliner w zakresie gramatur od 80 do 150 g/m².

Po fazie wdrożeniowej linia produkcyjna o szerokości roboczej 9,20 m osiągnie roczną wydajność 750 000 ton papieru na tekturę falistą. Prędkość robocza maszyny wyniesie 1600 m / min. Dzięki temu razem z obydwoma pozostałymi zakładami papierniczymi PM1 w Burg i PM2 w Eisenhüttenstadt łączna roczna produkcja papieru na tekturę falistą wzrośnie z 1 100 000 ton do ok. 1 850 000 ton.

Progroup konsekwentnie realizuje strategię Two Twentyfive   

Progroup znacząco przyspiesza w realizacji swojej strategii wzrostu Two Twentyfive, czego dowodem jest złożone w lipcu wielomilionowe zamówienie na budowę maszyny papierniczej PM3 w zakładzie w Sandersdorf-Brehna. Opiewająca na 375 milionów euro inwestycja typu greenfield powstanie na działce o powierzchni 450 000 metrów kwadratowych. Dzięki niej w regionie zostanie utworzonych ok. 140 bezpośrednich miejsc pracy i ok. 350 pośrednich miejsc pracy. Rozpoczęcie budowy maszyny planowane jest na początek roku 2019.

Zamówienie na maszynę papierniczą XcelLine zostało złożone w firmie Voith Paper z Heidenheim. Rozczynanie w bębnie, przygotowanie materiału, formierz, prasa i część susząca, aplikacja powierzchni oraz nawijanie i obsługa roli - od włókien po gotowy papier wszystkie elementy linii od jednego producenta optymalnie ze sobą zestrojone.

Voith Paper i Progroup – perfekcyjna kooperacja

Progroup od zawsze napędzają trzy siły - siła innowacji, siła kooperacji i siła fascynacji. Siły te są głęboko zakorzenione w DNA przedsiębiorstwa stanowiąc podstawę jego sukcesu. Voith Paper to dla Progroup partner, który idealnie wpisuje się w powyższy koncept. Siła innowacji, entuzjazm i praca zespołowa stanowią podstawę rozwoju ultra nowoczesnej maszyny papierniczej, która sprosta najwyższym wymaganiom w ramach najnowocześniejszych procesów produkcji papieru, dając tym samym przewagę w branży.

- Budowa maszyn i urządzeń z jednej strony oraz rozległa struktura prężnych rodzinnych przedsiębiorstw to właśnie siła gospodarcza Niemiec. Dlatego nie dziwi fakt, że oba rodzinne przedsiębiorstwa Voith Paper i Progroup spotkały się przy okazji tak wymagającego projektu - powiedział Jürgen Heindl, CEO z Progroup.