VPK nabywa mniejszościowy udział w Ribble w Wielkiej Brytanii

26/10/2023
VPK nabywa mniejszościowy udział w Ribble w Wielkiej Brytanii

Grupa VPK osiągnęła porozumienie w sprawie nabycia mniejszościowego udziału w Ribble, brytyjskiej firmie specjalizującej się w produkcji tektury falistej typu fanfold. Jest to strategiczny krok w kierunku przyszłego rozszerzenia oferty produktów fit2size® i zasięgu geograficznego Grupy VPK.

Początki firmy Ribble sięgają 1938 roku, a jej siedziba znajduje się w Oldham w hrabstwie Lancashire. W 2022 r. firma osiągnęła obroty w wysokości 40 mln euro i zatrudnia ponad 100 osób. Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w branży tektury falistej, z czego 30 lat w produkcji tektury falistej, Ribble jest jednym z wiodących producentów tektury falistej w Wielkiej Brytanii.

Długoterminowa strategia na rynku tektury falistej

Nabycie mniejszościowego udziału w Ribble doskonale wpisuje się w długoterminową wizję i cel VPK, jakim jest inwestowanie w zrównoważony rozwój i dalszy pionowo zintegrowany model biznesowy w całej Europie. 

Dzięki ostatniemu przejęciu Zetacarton we Włoszech - producenta tektury fanfold i produktów niszowych, takich jak opakowania typu big-box oraz dostępnym mocom produkcyjnym fanfold w Alizay we Francji, Grupa VPK będzie w stanie obsługiwać centra dystrybucji logistyki e-commerce w całej Europie.

Posiadając własne pobliskie papiernie w Belgii i Francji, VPK ma zagwarantowane dostawy papieru z recyklingu wykorzystywanego jako surowiec do produkcji opakowań z tektury falistej.

Pierre Macharis, CEO Grupy VPK mówi:
- W VPK jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój i zawsze chcemy iść o krok dalej, aby dostarczać klientom ekologiczne rozwiązania opakowaniowe. Ribble podziela koncepcję VPK. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszych relacji z Ribble w przyszłości, co pozwoli wiedzę i opracować udoskonalone rozwiązania, które przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego.

Stephen Rector, Dyrektor Zarządzający Ribble dodaje:
- W ciągu ostatnich 5 lat zainwestowaliśmy znaczne środki we wszystkie obszary działalności Ribble i zajęliśmy wiodącą pozycję na brytyjskim rynku fanfoldów. Wierzymy, że znaleźliśmy idealnego partnera, który podziela nasze wartości i będzie wspierał ambicje wzrostu na szybko rozwijającym się rynku zrównoważonych opakowań.

Kategoria: