VPK Packaging rozszerza działalność w Polsce

27/01/2015
Linia do produckji tektury

Belgijski producent tektury i opakowań, firma VPK Packaging, uruchamia w Polsce nowe zakłady produkcyjne. Suma inwestycji wyniosła prawie 40 milionów euro.

Już pod koniec ub.r. w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku uruchomiona została pierwsza linia do produkcji opakowań z tektury falistej w nowym zakładzie VPK Packaging Sp. z o.o. Do tej pory firmy z grupy VPK produkowły w Polsce wyłącznie tekturę falistą w formie arkuszy w zakładach Aquila Radomsko i Aquila Września. Teraz dzięki nowej fabryce, firma VPK Packaging wejdzie na polski rynek opakowań z tektury falistej. Nowy zakład będzie miał roczną wydajność 70 mln m² i będzie zaopatrywał dużych europejskich klientów grupy.

Z kolei drugi nowy zakład będzie funkcjonował pod nazwą Aquila Brzeg Sp. z o.o. i zlokalizowany został w Skarbimierzu. Tam została uruchomiona już trzecia w Polsce linia do produkcji tektury falistej, należąca do grupy VPK Packaging. Na nowej tekturnicy będą produkowane arkusze tektury o szerokości 2,8 m. Inwestycja zwiększy możliwości produkcyjne grupy VPK w Polsce o 35%, do 600 milionów m².