Wódka Chopin Rye Organic w opakowaniu z tektury Metsä Board

05/05/2021
Wódka Chopin Rye Organic

Metsä Board, wiodący europejski producent tektury premium z włókien pierwotnych, należący do Metsä Group, zaprojektował w swoim Excellence Centre w Äänekoski w Finlandii lekkie, ale wytrzymałe i łatwe do recyklingu opakowanie dla organicznej wódki – Chopin Rye Organic.

Dla Podlaskiej Wytwórni Wódek „Polmos” S.A., rodzinnej destylarni produkującej znaną na całym świecie markę Chopin Vodka, ważne było, aby opakowanie przekazywało etos marki – wyjaśnia Joanna Dolińczyk, Koordynator ds. Marketingu marki Chopin Vodka:

- Poszukując inspiracji dla projektu opakowania naszego produktu, chcieliśmy, aby opakowanie odpowiadało ekologicznemu procesowi jego wytwarzania. Mieliśmy niezwykle entuzjastyczną wizję stworzenia autentycznie organicznego i ekologicznego opakowania z trzema głównymi motywami: czystość, biel i prostota.

Opakowanie zostało wyprodukowane z użyciem chroniącej zawartość tektury na fali F, której wszystkie warstwy są wykonane z białego kraftlinera MetsäBoard Natural WKL Bright. Całkowicie białe, kaszerowane opakowanie ma lekką konstrukcję opartą na klapkach zamykających, które nie wymagają stosowania kleju. Brak kleju, w połączeniu z minimalnym pokryciem farbami o niskiej migracji i lakierem na bazie wody, pozwolił stworzyć opakowanie, które jest bezpieczne, stylowe i łatwe do recyklingu. Opakowanie zostało wyprodukowane przez Prost-Key Packaging w Polsce.

Mechanizm otwierający umożliwia wielokrotne łatwe otwieranie i zamykanie opakowania, a jednocześnie utrzymuje butelkę na miejscu. Zakrzywione podwójne bigi stanowią wzmocnienie i odsłaniają butelkę, gdy patrzy się z boku. Białe wykończenie obejmuje wytłoczony po obu stronach napis „organic” i podkreśla czystość.

Iiro Numminen, Structural Packaging Designer, Metsä Board, stwierdził:

- To opakowanie w każdym elemencie przekazuje konsumentowi obietnicę marki. Łatwość recyklingu była istotna dla koncepcji projektu ze względu na ogromne znaczenie gospodarki obiegowej.

Excellence Centre Metsä Board dysponuje najnowocześniejszą technologią w zakresie badań i rozwoju, projektowania opakowań oraz parametrów użytkowych tektury i opakowań. Naszą ambicją jest przyspieszanie innowacji w zakresie materiałów i opakowań oraz stworzenie platformy współpracy dla klientów i partnerów technologicznych z całego świata.

Opakowanie zostało wyprodukowane przy użyciu lekkiego białego kraftlinera MetsäBoard Natural WKL Bright, produkowanego w zakładzie Metsä Board Husum. Jest on wytwarzany z włókien pierwotnych, które pochodzą w 100% z lasów północnoeuropejskich, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna.