Zrównoważone tektury Metsä Board na targach Packaging Innovations 2020

03/09/2020
Zrównoważone tektury Metsä Board na targach Packaging Innovations 2020

Metsä Board, należący do Metsä Group, czołowy europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych weźmie udział w targach Packaging Innovations w Warszawie, w dniach 24-25 września 2020 r. Metsä Board będzie prezentować swoją ofertę na stoisku nr D9f – Print City.

Konsumenci i właściciele marek na całym świecie poszukują zrównoważonych alternatyw opakowań plastikowych. Kluczowe znaczenie ma łatwość ponownego przetwarzania. Zastosowanie nowej bariery o średniej odporności na wilgoć i tłuszcz sprawia, że nowa tektura MetsäBoard Prime FBB EB nadaje się szczególnie na opakowania produktów spożywczych i gastronomicznych. Jej recykling jest łatwy i ekonomiczny, ponieważ nie wymaga oddzielania plastiku.

Metsä Board przedstawi rozbudowaną ofertę lekkich tektur litych i białych kraftlinerów oraz wykonane z nich produkty. Zaprezentowana zostanie uniwersalna tektura MetsӓBoard Pro FBB Bright, którą cechuje wysoka białość strony górnej i dolnej. Dostępna będzie również, łącząca najwyższą białość, nowy niebieskawy odcień i wysoką sztywność, tektura MetsäBoard Prime FBB Bright, która umożliwia zrównoważoną produkcję luksusowych opakowań.

W ramach rozwoju usług zorientowanych na potrzeby klientów Metsä Board uruchomiła w zeszłym roku w Lubece nowy serwis WKL Common Stock. Oferuje on dostawy w standardzie just-in-time producentom tektury falistej w Europie kontynentalnej. W zrównoważonym rozwoju mogą również pomóc usługi Metsä Board w zakresie analizy i projektowania opakowań, w celu obniżania ich wagi.

- Opakowania są niezbędne do dystrybucji produktów oraz ich ochrony. Opakowania tekturowe z surowców odnawialnych to zrównoważony wybór. Skorzystamy z tej okazji, aby pokazać odwiedzającym, jak możemy odpowiedzieć na każde wyzwanie związane z opakowaniami i pomóc klientom ocenić i udoskonalić ich cele związane z opakowaniami – powiedział Stanisław Moczulski, dyrektor handlowy Metsä Board Poland, zapraszając do odwiedzenia pawilonu Print City.