Bardziej wydajne kartony od Pankaboard

18/01/2015
Pankaboard

Pankaboard informuje o poprawie wydajności kartonów specjalistycznych PankaMax, PankaDisc i PankaSeal od stycznia 2015r., osiągniętej dzięki inwestycjom dokonanym w maszynie papierniczej.

Jako rezultat polityki ciągłego rozwoju produktów, instalacja nowej głowicy formującej dokonana w czerwcu 2013 na maszynie BM3 pozwala na dostarczanie kartonów o oczekiwanej grubości przy gramaturze niższej o max. 10% (w zależności od gatunku kartonu). Dzięki temu klienci mogą być pewni, że kartony PankaMax, PankaDisc i PankaSeal pozwolą na uzyskanie tej samej jakości ich produktów przy jednoczesnej redukcji ilości używanych włokien.

Oznacza to, że począwszy od stycznia 2015 klienci Pankaboard uzyskają więcej metrów kwadratowych z zamawianej tony kartonu – realną oszczędność kosztów.

Maszyna BM3 produkuje szeroki zakres wysokiej jakości niepowlekanych kartonów specjalnych używanych w wielu zastosowaniach. PankaMax używany jest do laminacji przy produkcji opakowań żywności i aplikacjach typu display. PankaDisc znajduje zastosowanie w podkładkach pod napoje. PankaSeal stosuje się w uszczelnieniach zamknięć butelek i słoików.

Wszystkie kartony produkowane są w 100% z naturalnych włókien pierwotnych, certyfikowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością (ISEGA) i dostępne z certyfikatami PEFC i FSC.

Christer Nordman, wiceprezes sprzedaży i marketingu, powiedział: - Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom dodatkową wartość dzięki dokonanej inwestycji, pozwalajaca im na redukcję kosztów.

Pankaboard jest światowym liderem w produkcji powlekanych kartonów FBB i niepowlekanych kartonów specjalnych o wysokich gramaturach, produkowanych z włókien pierwotnych. Firma dostarcza rozwiązania dla producentów naczyń jednorazowych, opakowań żywności, opakowań luksusowych alkoholi, produktów typu display i laminatów . Pankaboard jest prywatną papiernią zlokalizowaną w Finlandii, o rocznej sprzedaży netto ponad 80 mln Euro i zatrudniającą 160 pracowników.

Kategoria: