Branża tektury falistej i pudełek składanych spotkała się na targach CCE International

20/03/2019
cce international 2019

W dniach 12-14 marca 2019 r. w Monachijskim Centrum Targowym po raz czwarty odbyły się Międzynarodowe Targi Przemysłu Kartoniarskiego i Tektury Falistej CCE International. Łącznie 2406 gości z 79 krajów przyjechało do Monachium, aby zapoznać się z szeroką gamą maszyn, akcesoriów i usług obejmujących cały łańcuch produkcji i przetwarzania kartonów z tektury falistej i pudełek składanych. Liczba odwiedzających wzrosła o 13% w porównaniu z rokiem 2017. Po raz kolejny pokazy na żywo na stoiskach 155 wystawców z 23 krajów przyciągnęły międzynarodową publiczność ekspertów, z których 69% pochodziło spoza Niemiec. Dominującym tematem wystawy był druk cyfrowy na tekturze falistej i pudełkach składanych.

Targi CCE International 2019 po raz kolejny charakteryzowały się wysokim stopniem międzynarodowości zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Większość zwiedzających pochodziła z Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Polski, Rosji, Turcji, Hiszpanii, Austrii i Czech. Z kolei najwięcej wystawców przybyło z Włoch, Niemiec, Chin, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Na targach CCE International 2019 zwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami technologicznymi, procesami produkcyjnymi, maszynami i usługami obejmującymi cały łańcuch produkcji i przetwarzania. Wielu wystawców zaprezentowało zalety swoich maszyn i systemów na swoich stoiskach na żywo, z czego skorzystało wielu odwiedzających targi. - Prezentacje na żywo wyróżniają CCE International - wyjaśnia Liljana Goszdziewski, Dyrektor Wystawy CCE International, w imieniu organizatorów, Mack Brooks Exhibitions. - Nasi zwiedzający doceniają tę możliwość zapewnioną przez wystawców i po raz kolejny skorzystali z okazji, aby zadać pytania dotyczące maszyn i wspólnie z producentami opracować indywidualne rozwiązania produkcyjne - kontynuuje Liljana Goszdziewski.

Pierwsze wyniki audytu zwiedzających

Pierwsze wyniki analizy wystawy pokazują, że gośćmi branżowymi byli eksperci, którzy interesowali się głównie sprzętem dla zakładów produkcji tektury falistej i litej, aplikacjami poligraficznymi, systemami sterowania, sprzętem do przetwarzania kartonów składanych, surowcami, a także obsługą materiałów i magazynowaniem.
Większość odwiedzających CCE International 2019 reprezentowała zakłady produkcji tektury, produceni pudełek składanych, projektanci opakowań, przedstawiciele handlowi i producenci sztywnych opakowań tekturowych.

Najważniejszymi sektorami przemysłu, do których należeli odwiedzający, były: produkcja tektury falistej, opakowań, kartonów składanych, żywności i napojów, poligrafia, transport i logistyka, produkcja urządzeń elektrycznych i elektroniki, mebli, farmacji i kosmetyków.

Przyszłość druku cyfrowego

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji CCE International były otwarte bezpłatne seminaria podczas trzech dni wystawy, które cieszyły się dużą popularnością wśród zwiedzających. Głównym tematem seminariów eksperckich był druk cyfrowy. Eksperci z branży spojrzeli na ten temat z różnych punktów widzenia i dali cenny wgląd w potencjał technik druku cyfrowego. Prezenterzy i publiczność zgodzili się, że ciągły rozwój druku cyfrowego z jednej strony oraz rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zindywidualizowane produkty z drugiej strony, będą sprzyjać tworzeniu technik druku cyfrowego w przemyśle tektury falistej i kartonów składanych. Druk cyfrowy oferuje nowe możliwości i wiele zalet w porównaniu z innymi technikami druku. Do branży tektury falistej i pudełek składanych należy teraz pełne wykorzystanie potencjału tej technologii i badanie nowych obszarów działalności. Oprócz druku cyfrowego, prelegenci podczas seminariów eksperckich poruszali również tematy "Zrównoważony rozwój" i "Innowacyjne techniki przetwarzania".

- Cieszymy się, że tegoroczna wystawa przyciągnęła tak dużą liczbę gości z branży, dzięki czemu CCE International jest pierwszym w Europie przemówieniem sektora przemysłowego na temat innowacji technologicznych w produkcji i konwersji tektury falistej i pudełek składanych. Postęp w dziedzinie wykańczania i druku cyfrowego oraz związane z tym możliwości rynkowe sprawiają, że cykl innowacyjny w przemyśle tektury falistej i składanej nadal nabiera tempa. Wiele firm wystawienniczych zarezerwowało już zatem swoje stoiska na następną edycję targów - podsumowuje Liljana Goszdziewski.  
 
Kolejne Międzynarodowe Targi Przemysłu Kartoniarskiego i Tektury Falistej CCE International, odbędą się w dniach 9-11 marca 2021 roku w Monachijskim Centrum Targowym.