Duplo prezentuje system broszurujący iSaddle Senshi

09/04/2024
Duplo prezentuje system broszurujący iSaddle Senshi
Firma Duplo zaprezentowała niedawno, po raz pierwszy, swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). To rewolucyjny – jak podaje producent - system broszurujący, który nie tylko przyspiesza produkcję, ale także ustanawia nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.

- iSaddle Senshi opracowany został na bazie naszego wcześniejszego rozwiązania Duplo iSaddle 5.0, które spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem rynku – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Nowy system zapewnia użytkownikom jeszcze więcej: to najszybszy system broszurujący w naszej ofercie, który znalazł już kilku nabywców w Europie. Dzięki temu, że każda zbieraczka ma swój moduł transportu i bigowania, poszczególne zestawy broszury (np. po 10 arkuszy) podawane są tu niezależnie od siebie. Następnie są bigowane, po czym wszystkie spotykają się w sekcji szyjącej i dalej są kierowane do obcinania czołowego i bocznego (co oznacza obcinanie wszystkich trzech krawędzi jednocześnie). Dzięki tym wszystkim funkcjom możliwe jest uzyskanie tak wysokich prędkości.
 
To – jak zapewnia producent - znacząca różnica w stosunku do klasycznych systemów szycia, które na siodle podają składowe broszury zestawami. Oznacza to, że najpierw kilka arkuszy przechodzi przez sekcje bigowania i jedzie do sekcji szyjącej, a następnie kolejny zestaw przechodzi tę samą drogę itd. Przy tego typu procesie pierwszy zestaw czeka w sekcji szyjącej na kolejne, co z kolei generuje stratę czasu, której w nowym systemie Duplo iSaddle Senshi nie ma. Tu wszystko odbywa się jednocześnie, każdy zestaw podawany jest niezależnie i wszystkie trafiają na pas transportu do sekcji szyjącej.

Szybkość i wydajność

iSaddle Senshi to najszybsze rozwiązanie broszurujące w ofercie Duplo, oferujące prędkość do 5 050 broszur A5 na godzinę przy wysokości grzbietu 210 mm. To znaczący wzrost wydajności, który pozwala obsłużyć nawet najbardziej wymagające zlecenia w krótkim czasie.
 

Jakość i prezycja

System, jak zapewnia Duplo, gwarantuje doskonałą jakość oprawy zeszytowej oraz estetyczne wykończenie, nawet przy produkcji broszur o dużej objętości. Każdy etap procesu jest precyzyjnie wykonany, co zapewnia wysoki standard jakościowy.
 

Elastyczność i wszechstronność

Dzięki możliwości połączenia kilku zbieraczek w podwójne zestawy, iSaddle Senshi oferuje szycie 120-stronicowych broszur oraz pełną elastyczność w dostosowaniu się do różnorodnych potrzeb klientów oraz zróżnicowanych formatów broszur.
 

Automatyzacja i redukcja kosztów

System cechuje się wysokim stopniem automatyzacji, co przekłada się na redukcję czasu przygotowania oraz minimalizację strat materiałowych. To oszczędność czasu i zasobów, która wpływa pozytywnie na rentowność drukarni.
 

Prosta obsługa i komfort pracy

Inteligentne funkcje systemu, takie jak zautomatyzowane ustawienia i inteligentny system podawania, sprawiają, że obsługa iSaddle Senshi jest wygodna i intuicyjna dla operatora. To również skraca czas przygotowania zleceń i zwiększa precyzję wykonania.

- iSaddle Senshi to nie tylko system broszurujący - to prawdziwy wojownik na rynku wykańczania – mówi Gabriela Swat. - Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska (A31, hala 6) na targach drupa 2024, gdzie będzie możliwość bliższego zapoznania się z tym rewolucyjnym rozwiązaniem.

Kategoria: