Funkcjonalny papier barierowy dla opakowań e-commerce

24/05/2022
Funkcjonalny papier barierowy dla opakowań e-commerce
Firma Mondi, globalny lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn beck packautomaten, aby stworzyć funkcjonalne rozwiązanie papierowe, które ma zrewolucjonizować proces pakowania w handlu elektronicznym poprzez zastąpienie opakowań plastikowych i stworzenie odpowiedniej wielkości opakowań dla szerokiej gamy produktów.
 
W ostatnich latach rynek e-commerce znacznie się rozwinął i w 2021 r. odpowiadał za około 20% globalnej sprzedaży detalicznej. Oznacza to, że dystrybuowana jest większa różnorodność towarów, co wymaga opakowań o różnych rozmiarach, kształtach i wytrzymałości. Coroczne badanie trendów konsumenckich przeprowadzone przez Mondi wykazało, że sprzedawcy internetowi aktywnie poszukują rozwiązań opakowaniowych, które są praktyczne, zapewniają optymalną ochronę wysyłanych towarów i są zrównoważone - 82% klientów preferuje opakowania do handlu elektronicznego, które można poddać recyklingowi.
 
Rozwiązanie Mondi FunctionalBarrier Paper składa się w 95% z papieru i charakteryzuje się podwyższonymi właściwościami barierowymi, gwarantując doskonałą ochronę produktów przed parą wodną i wilgocią. Jest to niezbędne w przypadku wielu wysyłanych produktów, w tym urządzeń elektronicznych. Papier jest bardziej wytrzymały, dzięki czemu może przenosić cięższe przedmioty bez uszkodzeń. Jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny, wykonany z materiałów odnawialnych i nadaje się do recyklingu w istniejących strumieniach recyklingowych w całej Europie.
 
Automatyczna maszyna pakująca firmy Beck zapewnia, że produkty o różnych rozmiarach są pakowane zgodnie z ich wymaganiami. Maszyna mierzy zapakowane towary i oblicza zapotrzebowanie na papier, ograniczając nadmierne zużycie materiału, a tym samym minimalizując ilość odpadów i koszty. Stabilne zgrzewanie papieru Mondi na wszystkich czterech stronach opakowania zapewnia, że spełnia ono wymogi logistyczne i chroni towary w transporcie - co zostało z powodzeniem udowodnione podczas testów w certyfikowanym laboratorium ISTA w zakładzie Mondi w Bupak.
 
- Codziennie na całym świecie transportowane są wszelkiego rodzaju towary. Potrzeba tworzenia opakowań dostosowanych do potrzeb klienta, które ograniczają ilość odpadów, chronią szeroką gamę produktów i realizują cele zrównoważonego rozwoju, jest ogromna. Nasz papier FunctionalBarrier umożliwia sprzedawcom internetowym dalsze ograniczanie zużycia niepotrzebnych tworzyw sztucznych, zgodnie z naszym podejściem polegającym na stosowaniu papieru tam, gdzie jest to możliwe, a tworzyw sztucznych tam, gdzie są one przydatne - mówi Thomas Lunz, Industry Group Manager Functional Paper w Mondi Functional Paper & Films.
 
Alexander Deharde, dyrektor handlowy beck packautomaten, dodaje:
- Papier FunctionalBarrier firmy Mondi charakteryzuje się doskonałą przerabialnością na naszych zautomatyzowanych liniach pakujących i jest zrównoważonym rozwiązaniem, które zastępuje opakowania z tworzyw sztucznych w przypadku przesyłek internetowych. W ramach pierwszej współpracy z europejskim detalicznym sprzedawcą mody znacznie zmniejszyliśmy zużycie tworzyw sztucznych, a docelowo będziemy w stanie zaoszczędzić ponad 45 ton plastiku rocznie.
 
Mondi i beck packautomaten zaprezentują FunctionalBarrier Paper na targach LogiMAT w dniach 31 maja - 2 czerwca w Stuttgarcie w Niemczech.

Źródło: Mondi