Grupa Model nabyła udziały P-Well Group

11/01/2016
p-well gmbh

Grupa Model nabyła 100% udziałów w niemieckiej spółce P-Well Group specjalizującej się w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury falistej.

P-Well GmbH posiada zakłady w Berka Werra (Turyngia), Bad Bentheim (Dolna Saksonia), Altenberge (Nadrenia Północna-Westfalia), Ochtendung (Nadrenia-Palatynat) i Elterlein (Saksonia). Firma zatrudnia 880 pracowników i w 2015 roku osiągnęła roczną sprzedaż wynoszącą niemal 200 mln euro.

Dla Grupy Model, nabycie P-Well GmbH jest idealnym uzupełnieniem istniejącej siatki geograficznej zakładów produkujących tekturę falistą: w Polsce, Czechach, Chorwacji i Szwajcarii. Z fabrykami w Weinfelden (Szwajcaria), Nymburku (Czechy) i niedawno ogłoszonym, nowopowstającym zakładem w Nowej Soli (Polska), Grupa Model będzie posiadała już trzy zakłady produkcyjne w pobliżu granicy z Niemcami. Przejęcie P-Well pozwoli na kompleksowe dostawy do istniejących głównych klientów na terenie całych Niemiec oraz krajów Beneluksu.

Ponadto, poprzez opracowaną wewnętrznie własną metodę wstępnego nadruku (preprint), P-Well umożliwi Grupie Model dostęp do nowych procesów technologicznych w obszarze drukowania, w tym do tak wyjątkowych jak tektura falista typu heavy-duty czy tektura wachlarzowo składana (fanfold), oferując w ten sposób ciekawe dodatki do portfolio produktów. Flota P-Wella, posiadająca około 150 samochodów ciężarowych, stanowi również bardzo istotny element w zakresie świadczenia wysokiej jakości usług.

Transakcja przejęcia spółki zostanie sfinalizowana niezwłocznie po jej zatwierdzeniu przez niezależny niemiecki urząd ochrony konkurencji (Bundeskartellamt).