HSM Polska po raz czwarty na Packaging Innovations

10/04/2018
hsm  - belownice i niszczarki

HSM Polska, oddział niemieckiego producenta belownic do odpadów oraz niszczarek dokumentów i cyfrowych nośników danych, zaprasza na targi Packaging Innovations, które w dniach 17-18 kwietnia odbędą się w warszawkim centrum wystwawienniczym EXPO XXI. Firma będzie prezentować swoje urządzenia na stoisku A4.

Każde opakowanie kończy kiedyś swój żywot i powinno zostać poddane recyklingowi. Niebagatelną rolę w ich przygotowaniu do włączenia w obieg recyklingowy, szczególnie w przypadku opakowań kartonowych i folii, pełnią belownice. Pozwalają one na zredukowanie objętości odpadów opakowaniowych nawet o 95%, a to oznacza oszczędność miejsca potrzebnego na składowanie zużytych opakowań oraz lepsze wykorzystanie ładowności samochodów przewożących materiał do recyklingu. To również korzyści dla środowiska ze względu na zmniejszoną emisje spalin ze względu na ograniczenie liczby kursów. Tę grupę urządzeń na stoisku HSM reprezentować będzie jedna z najmniejszych pras hydraulicznych w portfolio firmy HSM – belownica pionowa HSM V-Press 605 z mechanicznym wyrzutnikiem beli. Wytwarza ona bele o wadze do 70 kg, a ze względu na swoje niewielkie gabaryty i wyjątkowocichą pracę jest idealnym rozwiązaniem dla średniopowierzchniowych placówek handlu detalicznego.

Kolejna maszyna, którą będzie można zobaczyć na stoisku HSM, to urządzenie do produkcji wypełniaczy HSM Profipack 425. Poprzez nacinanie i profilowanie nawet trzech warstw kartonu jednocześnie wytwarzany jest darmowy wypełniacz do pakowania. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane wszystkim firmom prowadzącym w szerokim zakresie działalność wysyłkową. Takie postępowanie z odpadami wpisuje się dobrze w obowiązujący trend Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, której założeniom zarówno firma HSM, jak i jej produkty starają się sprostać.

Zestaw prezentowanych w tym roku na stoisku HSM urządzeń dopełni mobilna niszczarka dokumentów HSM Powerline FA 400.2. Wprawdzie nie jest to produkt związany bezpośrednio z opakowaniami, jednak niezwykle istotny ze względu na wchodzące w życie już w maju rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych (RODO). Niszczarka F400.2 zalicza się do grupy niszczarek przemysłowych przeznaczonych do niszczenia dużych ilości dokumentów. Niszczy zarówno dokumenty papierowe, jak i płyty CD/DVD, dyskietki, karty plastikowe, czy nośniki pamięci USB. Niszczarka ta produkowana jest w 4 wersjach – tnie dokumenty na paski lub ścinki o wielkości zależnej od wymaganego stopnia bezpieczeństwa danych.

Wszystkie produkty HSM charakteryzuje intuicyjna obsługa oraz spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy. Na targach Packaging Innovations będzie można przekonać się o tym osobiście, ponieważ wszystkie maszyny będą odpowiednio podłączone i gotowe do pracy.