Iggesund zaprasza projektantów z całego świata

26/02/2015
Iggesund Design Experience

Firma Iggesund Paperboard, producent tektury Invercote, zaprasza projektantów z całego świata na wyjątkowe wydarzenie. Z otrzymanych zgłoszeń zostanie wybranych 20 osób, które wezmą udział w Iggesund Design Experience odbywającym się w Szwecji w czerwcu 2015 roku.

- Takie wydarzenie zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2012 roku. Spotkało się ono wówczas z niesamowitym entuzjazmem i uznaniem projektantów, którzy brali w nim udział. Dlatego postanowiliśmy je powtórzyć - mówi Staffan Sjöberg, kierownik ds. Public Relations w firmie Iggesund Paperboard.

Uczestnicy odwiedzą szwedzkie lasy i dowiedzą się więcej na temat tego, w jaki sposób funkcjonują i jak są zarządzane. Zobaczą, jak produkowana jest tektura – i zrozumieją, dlaczego karton kartonowi nierówny. Ponadto dowiedzą się, jak odkryć dzięki tekturze nowe pokłady kreatywności, podejmując jednocześnie słuszne decyzje w kontekście zrównoważonego rozwoju.

W czasie Iggesund Design Experience omawiane będą zrównoważone wzornictwo i świadomy dobór materiałów. W dyskusjach wezmą udział eksperci w dziedzinach takich jak zarządzanie lasami, zanieczyszczenia i oczyszczanie wody oraz bezpieczeństwo żywności w branży opakowań. Uczestnicy uzyskają wskazówki na temat tego, jak wyróżnić swoje projekty spośród innych nie tylko pod względem graficznym, lecz także zrównoważonego rozwoju.
 
- Na organizowane przez nas wydarzenia zgłasza się zazwyczaj o wiele więcej osób, niż możemy przyjąć. Aby zapewnić jak największą różnorodność uczestników, musimy zawęzić wybór na podstawie czynników takich, jak specjalizacja czy miejsce zamieszkania - wyjaśnia Staffan Sjöberg.

Wydarzenie organizowane przez firmę Iggesund Paperboard potrwa cztery dni. Będzie to wyjątkowa okazja do obcowania z naturą, zdobycia wiedzy o produktach i ożywionych dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju z projektantami z całego świata. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, jednak uczestnicy będą musieli ponieść koszty podróży w obie strony do Sztokholmu (Szwecja).

- Projektanci poświęcą swój czas – a w zamian otrzymają niezapomniane wrażenia z pobytu w samym sercu Szwecji - dodaje Staffan Sjöberg.

Inspiracją dla wydarzenia był szeroki odzew, z jakim spotkała się firma Iggesund przy okazji projektu Black Box Project. W ramach tej inicjatywy znani projektanci dostali wolną rękę na stworzenie unikatowych rozwiązań z zastosowaniem tektury Invercote jako materiału bazowego.

Więcej informacji oraz formularz rejestracji na Iggesund Design Experience można znaleźć pod adresem www.iggesund.com.

Iggesund Karton jest częścią szwedzkiej grupy przemysłowej Holmen, jednego z największych na świecie 100 najbardziej zrównoważonych firm notowanych na indeksie Global Compact ONZ . Obroty Iggesund to ponad 500 mln €, a flagowy produkt Invercote jest sprzedawany w ponad 100 krajach. Firma posiada dwie rodziny marek, Invercote i Incada, oba umieszczone na wysokiej półce w swoich segmentach. Od 2010 Iggesund zainwestował ponad 380 mln € w celu zwiększenia ich efektywności energetycznej i redukcji emisji z jego produkcji .
 
Iggesund i Grupa Holmen zgłasza całą swoją emisję dwutlenku węgla do Carbon Disclosure Project. Dane środowiskowe stanowią integralną część sprawozdania rocznego, które są zgodne z Global Reporting Initiative (raportowanie zrównoważonego rozwoju). Iggesund powstała jako huta stali w 1685 roku, a od ponad 50 lat produkuje tektury. Dwa zakłady, w północnej Szwecji i północnej Anglii zatrudniają 1500 osób.

Kategoria: