Mondi zmodernizuje papiernię flutingową w Kuopio

09/05/2022
Mondi zmodernizuje papiernię flutingową w Kuopio
Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, czyni dalsze postępy w realizacji ogłoszonej wcześniej inwestycji o wartości 125 mln euro w rozbudowę i modernizację papierni w Kuopio w Finlandii, której uruchomienie planowane jest na czwarty kwartał 2023 r.
 
Dziś rano przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych wraz z dyrektorem generalnym Grupy Mondi i innymi kierownikami wyższego szczebla wzięli udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, aby uczcić tę ważną modernizację półchemicznej papierni flutingowej.
 
- Dzięki zastosowaniu najlepszej dostępnej technologii, zdolność produkcyjna papierni wzrośnie o 55 000 ton rocznie, a jakość produktów zostanie poprawiona, aby lepiej zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów. Znacznie poprawi się także długoterminowa stabilność zakładu, co jeszcze bardziej umocni jego pozycję w społeczeństwie- mówi Andrew King, Dyrektor Generalny Grupy Mondi
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w przyszłość tego konkurencyjnego i korzystnego pod względem kosztów obiektu. Ponad 18% fińskiego eksportu pochodzi z przemysłu leśnego i papierniczego, a my jesteśmy dumni, że możemy mieć w tym coraz większy udział. Nasz zakład zapewnia miejsca pracy dla 240 osób - miejsca pracy z wartością dodaną, wymagające szerokiego zakresu umiejętności i dające możliwość awansu - dodaje Juha Koukka, Dyrektor Zarządzający Mondi Kuopio.
 
Inwestycja w Kuopio jeszcze bardziej poprawia lokalne wyniki Mondi w zakresie ochrony środowiska i przyczynia się do realizacji ambitnych planów Grupy w zakresie działań na rzecz klimatu w ramach zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju MAP2030. Najnowocześniejsze wyposażenie i usprawnienia procesu pozwolą na zmniejszenie emisji hałasu i zapachów, a także zmniejszenie emisji ścieków na jednostkę produkcji. Zmniejszą również straty drewna podczas obróbki, zwiększą efektywność energetyczną i poprawią bezpieczeństwo pracy.

W Kuopio Mondi produkuje półchemiczny fluting - ProVantage Powerflute, wysokowydajny, najwyższej jakości gatunek tektury falistej, stosowany jako kluczowy element tekturowych tacek i skrzynek na świeże owoce i warzywa.