Nowa maszyna spinająca do tektury falistej

15/02/2015
Maszyna spinająca do tektury

Ekonomiczna koncepcja standardowych elementów maszyny, podwójny dyspenser taśmy bandującej zapobiegający przestojom oraz prosty panel sterowania -  to główne cechy nowej wiązarki EVOLUTION SoniXs TRC-6, niemieckiego producenta maszyn pakujących, firmy Mosca GmbH. Zostanie ona przedstawiona podczas marcowych monachijskich targów dla branży tektury falistej i opakowań kartonowych CCE International. 

Maszyna EVOLUTION SoniXs TRC-6 została tak zaprojektowania, aby zaspokoić potrzeby firm z branży tektury falistej. Umożliwia w krótkim czasie opasywanie produktów dużego formatu do zabezpieczenia ich na czas transportu. Zastosowany system do opasywania Standard-6 można w razie potrzeby w prosty sposób - bez użycia narzędzi - zdemontować, a wszystkie elementy są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Zdejmowany stół rolkowy ułatwia dostęp do wewnętrznych mechanizmów maszyny. W połączeniu z technologią zgrzewania ultradźwiękowego Mosca SoniXs , daje wysokiej jakości rezultaty opasywania. Maszyna umożliwia opasywanie do 28 paczek na minutę o szerokości 1650 mm i 25 paczek na minutę o szerokości 2600 mm.

Inne podstawowe podzespoły maszyny, w tym dozownik i magazynek taśmy spinającej, rama i jednostka zasilania są również standaryzowane. Jest to jedna z kluczowych cech modeli EVOLUTION, które oparte są na koncepcji budowy modułowej.

 EVOLUTION SoniXs TRC-6 działa oszczędnie, gdyż taśmy opasują paczki w poprzek do kierunku opakowań umieszczonych na przenośniku. Pneumatyczne trzymanie urządzenia jest zintegrowane z ramą, sprawiając, że urządzenie jest bardziej kompaktowe.  W celu zapewnienia maksymalnej wydajności urządzenia, można je ustawić ręcznie na określonej wysokości, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu spinania, niezależnie od wysokości paczek. Maszyna jest również bezpieczna dla obsługi i posiada fabryczny certyfikat CE.

Standard zgrzewania w EVOLUTION SoniXs TRC-6 oparty jest na opatentowanej przez Mosca technologii SoniXs. Zespoły zgrzewające SoniXs ni wymagają wcześniejszego nagrzewania i są skuteczne:  energia jest pobierana tylko w momencie zetknięcia zgrzewanych taśm, a  zgrzew jest mocny.

Maszynę można opcjonalnie wyposażyć w podwójny podajnik taśmy. Kiedy skończy się jedna taśma, używana jest druga, a w trakcie pracy urządzenia, można uzupełnić pierwszy zasobnik, unikając w ten sposób kosztownych przestojów w pracy. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w zintegrowany przycisk „stop”, umożliwiający zatrzymanie maszyny w celu wyrównania paczki na przenośniku. To sprawi, że taśma opasująca będzie ułożona w idealnej pozycji  na pustej fali tektury, upraszczając dalszy proces paletyzacji. Panel sterowania MSCB-1  stanowią proste przyciski i elektroniczny wyświetlacz. Do obsługi urządzenia wystarczy krótkie przeszkolenie operatorów.

Targi dla branży tektury falistej i opakowań kartonowych CCE International  odbędą się w dniach 10-12 marca 2015 roku w z Monachium.