Nowe kartony Invercote

18/01/2015
Tektura Invercote

Firma Iggesund Paperboard ogłasza wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji swojego sztandarowego produktu, tektury Invercote. Od lata 2015 roku Invercote G, najlepiej sprzedający się materiał z rodziny Invercote, uzyska lekkie powleczenie strony spodniej.

- Coraz częściej użytkownicy domagali się możliwości wykonania wysokiej jakości nadruków na odwrocie opakowań, np. aby umieścić tam nadruk, który zwiększyłby rozpoznawalność marki i umocnił jej wizerunek - stwierdził Arvid Sundblad, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Iggesund Paperboard. „Stopniowo rozwijamy produkty z rodziny Invercote, zawsze dopasowując je do wymagań klientów.

Przed wprowadzeniem ostatnich ulepszeń Invercote G charakteryzował się trzema warstwami powleczenia na stronie wierzchniej oraz niepowlekaną stroną spodnią i dostępny był w gramaturach od 180 do 380 g/m2. W ciągu ostatnich lat materiał ten stał się synonimem wysokiej jakości. Zawdzięczamy to przede wszystkim połączeniu doskonałej drukowności i tłoczenia folią, a także najwyższej jakości i wysokiej wytrzymałości. Jednym z wielu powodów, dla których warto wybrać tę tekturę jako materiał do druku lub produkcji opakowań jest fakt, że pozwala ona łatwo przewidzieć efekt końcowy.

Nowe powleczenie na odwrocie oznacza także zwiększenie białości tej strony. Ponadto poprawiono światłotrwałość, która i tak była już najlepsza na rynku. Dzięki temu, z biegiem czasu, opakowanie zachowuje na półce sklepowej doskonały wygląd.

- Nie jest to rewolucja, lecz adaptacja do stopniowo zmieniających się wymagań klientów. Powleczenie strony spodniej jest bardzo delikatne. Poprawia jakość zadruku, zachowując jednocześnie w dotyku uczucie szorstkości - dodał Arvid Sundblad. - Mimo wprowadzenia tej zmiany udało nam się zachować pozostałe właściwości materiału Invercote, dzięki którym cieszy się on największym uznaniem właścicieli wiodących europejskich marek.

Oprócz stworzenia ulepszonej tektury Invercote G firma Iggesund zadbała o większą jakość i przejrzystość swojej oferty o nazwie Care by Iggesund. Ma to na celu zapewnienie stałych czasów dostaw, ale obejmuje także m.in. usługę szybkiego wykonywania próbek i przekazywania wiedzy lokalnym oddziałom wsparcia technicznego, a także przejrzystość dostaw surowców.

- Dla nas bardzo istotne jest, aby każdy, kto wybiera tekturę Invercote, był pewny jej jakości oraz wiedział, że efekt końcowy będzie olśniewający - podsumował Arvid Sundblad.

Specyfikacja ulepszonej tektury Invercote G oraz próbki i materiały do prób zadruku będą dostępne na początku lutego. Dostawy będą realizowane od 1 lipca.

Iggesund Karton jest częścią szwedzkiej grupy przemysłowej Holmen, jednego z największych na świecie 100 najbardziej zrównoważonych firm notowanych na indeksie Global Compact ONZ . Obroty Iggesund to ponad 500 mln €, a flagowy produkt Invercote jest sprzedawany w ponad 100 krajach. Firma posiada dwie rodziny marek, Invercote i Incada, oba umieszczone na wysokiej półce w swoich segmentach. Od 2010 Iggesund zainwestował ponad 380 mln € w celu zwiększenia ich efektywności energetycznej i redukcji emisji z jego produkcji .

Iggesund i Grupa Holmen zgłasza całą swoją emisję dwutlenku węgla do Carbon Disclosure Project. Dane środowiskowe stanowią integralną część sprawozdania rocznego, które są zgodne z Global Reporting Initiative (raportowanie zrównoważonego rozwoju). Iggesund powstała jako huta stali w 1685 roku, a od ponad 50 lat produkuje tektury. Dwa zakłady, w północnej Szwecji i północnej Anglii zatrudniają 1500 osób.

Kategoria: