Papierowe opakowania na żywność od Mondi i Syntegon

16/06/2023
Papierowe opakowania na żywność od Mondi i Syntegon
Firma Mondi, globalny lider w dziedzinie opakowań i papieru, nawiązała współpracę z Syntegon, producentem maszyn do przetwarzania i pakowania, w celu opracowania rozwiązania w zakresie opakowań papierowych nadających się do recyklingu, wykorzystujących włókna z recyklingu do suszonej żywności, takiej jak mąka, cukier i makaron.
 
Opakowanie wykorzystuje wielokrotnie nagradzany papier siarczanowy EcoVantage firmy Mondi, który został zatwierdzony przez ISEGA dla całego sektora opakowań do żywności. EcoVantage jest wykonany z przetworzonych i odpowiedzialnie pozyskiwanych świeżych włókien i był wcześniej używany głównie do produkcji papierowych toreb na zakupy. Zaangażowanie Mondi w inwestowanie w badania i rozwój oraz udana współpraca z podmiotami z branży umożliwiły rozszerzenie zakresu zastosowań, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie konsumentów na opakowania papierowe.

Mondi dostarcza rolki EcoVantage do Syntegon, który następnie nakłada powłokę punktową w celu stworzenia pyłoszczelnego, zgrzewalnego opakowania, które eliminuje zanieczyszczenia w całym cyklu życia produktu - od produkcji do domu konsumenta. Unikalna technologia Syntegon zapewnia, że używana jest tylko minimalna ilość potrzebnego środka uszczelniającego. Wszechstronność ich technologii zapewnia ochronę sproszkowanych produktów spożywczych i wytrzymałość opakowania, które można poddać recyklingowi w istniejących strumieniach papieru.
 
Opracowanie tych nowych rozwiązań opakowaniowych ilustruje kluczowy element celów MAP2030 Grupy Mondi - dzięki zastosowaniu włókien pochodzących z recyklingu papier siarczanowy EcoVantage zapobiega powstawaniu odpadów, utrzymuje materiały w obiegu i nadaje się do recyklingu w istniejących strumieniach odpadów papierowych, co potwierdza laboratorium recyklingu Mondi.
 
- Dzięki ścisłej współpracy z Syntegon oraz naszej rozległej wiedzy technicznej i znajomości papieru możemy wspierać naszych klientów w dokonywaniu bardziej zrównoważonych wyborów. Dzięki wysokim wskaźnikom recyklingu papieru i wykorzystaniu drewna jako materiału odnawialnego, dostarczamy innowacyjne opakowania, które obejmują efektywne gospodarowanie zasobami, redukcję odpadów i możliwość recyklingu - mówi Elisabeth Schwaiger, dyrektor ds. badań i rozwoju oraz własności intelektualnej opakowań giętkich, Mondi.
 
Torsten Sauer, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Syntegon, dodaje:
- Naszym celem jest tworzenie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych o jak najmniejszym wpływie na środowisko.  Dzięki opakowaniom papierowym, które nadają się do recyklingu i zawierają materiały pochodzące z recyklingu, robimy duży krok w kierunku zamknięcia obiegu zamkniętego dla pierwotnych opakowań żywności.