Turecka firma Partex z powodzeniem uruchomiła nową linię produkującą bibułę. Maszyna firmy Toscotec z łatwością przeszła okres rozruchu po czym została włączona do produkcji seryjnej, dzięki czemu wytwarza teraz wysokiej jakości produkty papierowe zgodnie z gwarantowanymi parametrami.
Partex Paper Co., założona w 1996 roku, jest w pełni zintegrowanym producentem bibuły dla gospodarstw domowych oraz tektury falistej i papieru karbowanego. Istniejąca fabryka, posiadająca uruchomioną w 2007 roku maszynę TM1 oraz maszynę PM1, zajmuje powierzchnię 100 tysięcy metrów kwadratowych. Miejsce przetwarzania bibuły znajduje się niedaleko fabryki. Firma zatrudnia około 300 osób. Dzięki dużemu procesowi inwestycyjnemu w ostatnich 2 latach, Partex skupił się zwiększaniu znaczenia swojej marki i swoich produktów.
Bibuła produkowana jest z wyrobów papierowych pochodzących z recyklingu oraz z pulpy drzewnej. Panda i Senta są dobrze znanymi na rynku markami bibuły wytwarzanej przez Partex.
Proces produkcji, ukierunkowany na maksymalną oszczędność energii, oparty jest na technologii Toscotec TT SAF® oraz maszynie MODULOPLUS oraz stalowym osuszaczu Yankee TT SYD12FT. Na końcu linii znajdują się dwa stanowiska zawijarek Toscotec TT WINDP.
Z szerokością 2 metrów i 85 centymetrów oraz prędkością 1600 mpm, nowa linia produkcyjna wytwarza dziennie 75 ton wysokiej jakości bibuły pomimo tego, iż fabryka znajduje się 1050 metrów nad poziomem morza.
- Praca z Toscotec była naprawdę ekscytującym i pożytecznym doświadczeniem powiedział Fatih Capar, udziałowiec Partexu i dyrektor generalny. - Wykonali swoją pracę bardzo dobrze, a projekt spełnił wszystkie oczekiwania. Dołączyliśmy do projektu we właściwym czasie. Doceniam wartość naszego dostawcy i jesteśmy dumni z tego, iż bierzemy udział w tym projekcie.
Nowy projekt firmy Toscotec skupia się na redukowaniu zużycia energii, używaniu wybranych surowych materiałów w procesie produkcji, odzyskiwaniu wody do ponownego użycia, zmniejszaniu emisji hałasu i zanieczyszczeń oraz na wykorzystywaniu energii odnawialnej za pomocą technologii osuszającej yankee.