Pasaban zmodernizował nawijarkę do papieru w Papel Aralar

24/03/2021

Po latach użytkowania przewijarki i nawijarki papieru zazwyczaj wymagają remontu w celu poprawy ich wydajności. Modernizacja tego typu maszyn jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zwrot z inwestycji następuje w krótkim czasie. Dlatego hiszpańska papiernia Papel Aralar zdecydowała się na modernizację swoich urządzeń i powierzyć jej realizację firmie Pasaban.

- Modernizacja okazała się pełnym sukcesem. Dzięki zainstalowanym automatyzacjom, czas zmiany formatu i czas ładowania roli zostały znacznie skrócone - mówią pracownicy Papel Aralal, zadowoleni z przeprowadzonych prac. Papel Aralal jest jednym z pierwszych producentów na świecie, który w produkuje papier włókninowy w 100% biodegradowalny, który można spłukiwać w toalecie.

W 2015 roku Pasaban dostarczył do Papel Aralal nawijarkę BM3600 na linię do produkcji papieru włókninowego. Po 6 latach eksploatacji i po zaobserwowaniu potrzeby automatyzacji wielu grup maszyn, obszary usprawnień polegały na: zautomatyzowaniu cięcia wzdłużnego w celu zaoszczędzenia czasu przy zmianie formatu oraz zainstalowaniu automatycznego wyrzutnika pustych rolek, pozwalającego na oszczędność czasu przy ładowaniu nowych.

- W Pasaban jesteśmy dumni, że możemy współpracować z naszymi klientami przy innowacyjnych projektach, szczególnie tych, które skupiają się na zrównoważonym rozwoju i poszanowaniu środowiska naturalnego. Dlatego chcielibyśmy podziękować firmie Papel Aralar za zaufanie, jakim nas obdarzyła - mówią przedstawiciele firmy Pasaban.