Smurfit Kappa przejmuje drukarnię Asterias

26/10/2023
Smurfit Kappa przejmuje drukarnię Asterias

Smurfit Kappa Polska sfinalizowała przejęcie Asterias, jednej z największych drukarni w południowej Polsce. Jej zespół ekspertów świadczy szeroki wachlarz usług w zakresie druku offsetowego oraz produkcji opakowań z tektury falistej i litej.

Asterias oferuje kompleksowe portfolio innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych, w tym projektowanie graficzne, przygotowanie prototypu, nadruk, kaszerowanie i wycięcie produktu końcowego. Zakład wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy, który specjalizuje się w produkcji opakowań premium z wykorzystaniem zaawansowanych technologii zdobienia, od lakierowania lakierem wodnym, przez zdobienie folią na gorąco, tłoczenie na zimno, po lakierowanie UV.

 - Do naszej rodziny Smurfit Kappa dołączyła ponad 100-osobowa załoga profesjonalistów. Ta akwizycja otworzy nam nowe możliwości na rynku, uatrakcyjni ofertę produktową Smurfit Kappa Polska i przyniesie wiele synergii po stronie operacyjnej i zakupowej. W najbliższych miesiącach skupimy się na sprawnym i efektywnym procesie integracji spółek i unifikacji procesów we wszystkich obszarach działalności - powiedział Jacek Niewęgłowski, CEO North East Europe w Smurfit Kappa.

- To kolejny ważny krok w ramach strategicznego zaangażowania Smurfit Kappa w Polsce. Wcześniej zakończyliśmy inwestycję o wartości 40 milionów euro w rozbudowę naszej fabryki opakowań z tektury falistej w Pruszkowie, która stała się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów tego typu w Europie. Asterias stanowi doskonałe uzupełnienie naszego portfolio rozwiązań opakowaniowych. Specjalistyczny sprzęt pozwoli nam kontynuować realizację strategicznego celu – pragniemy być dostawcą z wyboru dla naszych klientów, zapewniając im najbardziej innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań - powiedział Edwin Goffard, Smurfit Kappa COO Corrugated Europe.