Voith uruchamia w rekordowym czasie maszynę papierniczą w Sun Paper

17/01/2022
Voith uruchamia w rekordowym czasie maszynę papierniczą w Sun Paper
Azjatycki producent papieru, firma Sun Paper, uruchomił niedawno maszynę papierniczą PM 2 w zakładzie w Beihai w południowo-wschodnich Chinach. Nowa linia o wizjonerskim wzornictwie przemysłowym została dostarczona przez Voith i produkuje obecnie wysokiej jakości biały karton pudełkowy o gramaturze od 170 do 350 g/m² i szerokości sita 8.900 mm. Przy projektowej prędkości 1400 m/min. planowana roczna wydajność wynosi ponad 1 milion ton papieru.

Dzięki udanej współpracy Sun Paper i Voith, cały projekt od zawarcia umowy do uruchomienia w grudniu trwał zaledwie 18 miesięcy - to nowy rekord świata dla tego typu szybkiej linii. Jest to trzecia maszyna papiernicza, którą Voith uruchomił dla Sun Paper w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sumie Voith dostarczył już do Sun Paper 12 maszyn papierniczych XcelLine. 

 
- Sun Paper i Voith są godnymi zaufania partnerami. Od 1-godzinnego i 46-minutowego rozruchu maszyny papierniczej PM 2 w Laosie do dzisiejszej maszyny papierniczej PM 2 w Beihai, najszybszej realizacji projektu w ciągu 18 miesięcy, stworzyliśmy wspólnie wiele rekordów świata - mówi Li Lu, prezes Sun Holding Group.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że maszyna papiernicza uruchomiła się bezproblemowo dzięki wspólnym wysiłkom Voith i Sun Paper. Linia produkuje najlepszej jakości tekturę dostępną obecnie na rynku - mówi Ying Guangdong, wicedyrektor generalny i główny inżynier Sun Paper.
 

Uruchomienie w rekordowym czasie

- Od rozpoczęcia instalacji do pomyślnego uruchomienia maszyny minęło zaledwie siedem i pół miesiąca, nawet w obliczu poważnych wyzwań stawianych przez COVID-19. Aby zapewnić dostarczenie na czas wszystkich komponentów, Voith ustabilizował wszystkie globalne łańcuchy dostaw. Doskonałe zarządzanie łańcuchem dostaw i projektem przez Voith, jak również ścisła koordynacja, duża elastyczność i dodatkowe zmiany umożliwiły dotrzymanie ambitnego harmonogramu. W instalacji szybkobieżnej zastosowano najnowocześniejsze technologie. W połączeniu z wizjonerskim wzornictwem przemysłowym, zakład wyznacza najwyższe standardy w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Rozruch jest kolejnym kamieniem milowym w udanym i długoletnim partnerstwie pomiędzy Voith i Sun Paper - mówi dr Michael Trefz, President Projects w Voith Paper.
voith sun paper
 
Voith, jako dostawca kompletnej linii, dostarczył całą maszynę papierniczą XcelLine w nowej wersji przemysłowej. Zindywidualizowana koncepcja koncentruje się przede wszystkim na efektywności i solidności poszczególnych komponentów. Przykładowo, maszyna DuoFormer zapewnia doskonałe właściwości formujące i wytrzymałościowe nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Automatyczne odwadnianie trzech pras redukuje suszenie termiczne, co pozwala na znaczne oszczędności energii. Aby uzyskać optymalną powierzchnię papieru, stosuje się SpeedSizer oraz cztery DynaCoaters, które równomiernie nakładają folię podczas sortowania i powlekania. Ponadto sekcja susząca CombiDuoRun z cylindrem suszącym EvoDry ze stali zapewnia maksymalną przerabialność i wydajność energetyczną. Dodatkowo dwie wysokowydajne nawijarki VariFlex zapewniają płynną produkcję. Dzięki wizjonerskiemu wzornictwu przemysłowemu Voith dla całej linii osiągnięto również zoptymalizowany dostęp do prac konserwacyjnych oraz zwiększone bezpieczeństwo pracy.
 
Sun Paper korzysta ponadto z wiodącego doświadczenia Voith w zakresie cyfryzacji i automatyzacji, aby dodatkowo zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Inteligentny system kontroli jakości QCS, jak również rozwiązania DCS i MCS umożliwiają pełną kontrolę nad całą linią produkcyjną. Ponadto Sun Paper stawia na rozwiązania z portfolio Papermaking 4.0 z OnCare.Health. Dzięki szerokiej gamie interfejsów inteligentne narzędzie utrzymania ruchu wykrywa najdrobniejsze usterki na wczesnym etapie i automatycznie przypisuje je do objętych nimi punktów.